verze pro tisk

Automobil po povodni: Prodat nebo opravit?

8. červen 2013

Povodním se neubránilo ani velké množství automobilů a to i přes jejich mobilitu. Bohužel i tento drahý majetek podlehl. Co dělat s automobilem po povodni?

Reklama

Není vytopený automobil jako vytopený automobil. Stejně jako u nemovitostí, i zde je velmi důležitý rozsah poškození, který je přímo úměrný výšce vody. Automobil v 50 cm vody na tom bude zcela jinak než zcela zatopený vůz.

Automobil po povodni

Jak už bylo naznačeno, vše velmi záleží na celkovém poškození, respektive na výšce vody. Každopádně vůz po povodni nestartujte ani nezkoušejte žádnou elektroniku. První věcí je vyjmutí baterie. Pokud baterie nebyla zaplavena, lze ji následně i použít. Pro jistotu ovšem vypojte. Následně vůz očistěte a nechte velmi pečlivě vyschnout.

Na pomoc si zavolejte automechanika, případně nechte vůz do servisu odtáhnout. V žádném případě automobil nestartuje. I po vyschnutí je lepší vše nechat na profesionálech.

Obecně platí, že čím dražší vůz, tím více elektroniky a větší škoda.

Prodat nebo opravit?

Základem je výrok servisu. Pokud jste měli štěstí a automobil vyváznul bez nutnosti drahých zákroků, můžete si jej nechat. Ovšem pamatujte, že povodňová voda má v sobě mnoho bakterií, které zůstali v sedačkách. Ty se mohou stát zdraví závadné. Osobně bych v takovém autě nechtěl sedět. Navíc je zde hrozba elektrického zkratu a to kdykoliv po povodni. Automobil už nebude nikdy tak spolehlivý. Navíc vysušené řídící jednotky hlásí chybu. Co když v osudnou chvíli znemožní ABS nebo nevystřelí airbag či dokonce vystřelí jen tak?

Pokud v autě trávíte mnoho času a máte finanční prostředky, vůz bych bez váhání vyměnil. Ovšem je zde riziko, že narazíte na podobný kousek a nepomůžete si. Hledejte proto bahno v těžce přístupných místech. Pomoci vám může i trvalé bydliště přechozího majitele ve velkém TP. Pokud je navíc vůz podezřele levný, máte jasno.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak prodat nemovitost s hypotékou

Jak prodat nemovitost s hypotékou

Pořídili jste si před lety vlastní bydlení na hypotéku jako tisíce dalších lidí. Jenže přišla situace, kdy je nutné byt nebo dům prodat. Obáváte se, jestli je možné vůbec prodat nemovitost zatíženou hypotékou? Jde to. Pojďme se podívat, jak na to.

Kreditní nebo debetní platební karta?

Kreditní nebo debetní platební karta?

Mnoho lidí žije v přesvědčení, že v jejich peněžence je kreditní karta. To je ovšem omyl, klasická platební karta, kterou dostanete při otevření běžného účtu v bance je totiž debetní kartou.

Financujte auto s GE Money Bank

Financujte auto s GE Money Bank

Potřebujete si pořídit nový vůz, ale víte, že hotovost na něj k dispozici nemáte? Budete muset tedy auto pořizovat na splátky? Uvažujete na leasingem nebo spotřebitelským úvěrem? Pak vyzkoušejte speciální úvěr autoCredit od GE Money Bank.

Přestavba na ethanol: Jak jezdit levně

Přestavba na ethanol: Jak jezdit levně

Nejen dieselové motory dokáží jezdit ekonomicky. Pokud máte benzínový motor a chcete ušetřit, můžete zvolit E85. Navíc toto palivo nepotřebuje další nádrž ani radikální zásahy do automobilu.Srovnání cen energií