verze pro tisk

Bezkontaktní platební karta České spořitelny

24. leden 2012

Na podzim loňského roku přišla Česká spořitelna s novinkou na trhu – bezkontaktní platební kartou Visa. Do budoucna pak uvažuje o vydávání pouze tohoto typu karty. O co se vlastně jedná? Jak karta funguje, jak ji můžete získat a co to vlastně znamená – bezkontaktní? Zkusíme vám na tyto otázky odpovědět.

Reklama

Co je bezkontaktní platební karta a jak funguje

Bezkontaktní platební karta České spořitelny umožňuje zaplatit malé částky (do 500 korun) bez zadávání PINu. Funguje jako každá jiná karta-můžete vybírat z bankomatu, platit u obchodníků či na internetu. Tato karta má navíc ale čip, který umožní bezkontaktní

platbu.

A jak to vlastně funguje? Je to snadné, kartu přiložíte k bezkontaktní čtečce, ta načte nákup, potvrdíte částku a zboží je zaplaceno. Žádné zdržování s PINem a dlouhými transakcemi. Seznam prodejců, kteří bezkontaktní terminál vlastní, získáte na webu České spořitelny.

Jak bezkontaktní kartu získat

Bezkontaktní kartu získáte k osobnímu nebo studentskému účtu České spořitelny buď na vlastní žádost, nebo automaticky, jestliže platnost vaší stávající karty právě končí. Je určena klientům od 15 let. Během 3 let chce banka vydávat už pouze tyto karty.

Za vydání bezkontaktní karty zaplatíte 400 korun. Zdarma je její blokace v případě ztráty, i odblokování. Jedná se o kartu embosovanou, ke které si můžete zřídit mnoho služeb navíc – pojištění (cestovní nebo proti ztrátě), platby přes internet a další.

Další informace

Bezkontaktní karta má platnost 3 roky. Při platbě kartou se vám nemůže stát, že by se jedna transakce načetla dvakrát. Proti tomu jsou terminály zabezpečené. Pokud budete chtít účtenku, zde není obchodník povinen vám ji vydat, musíte o ni požádat.

Bude-li vám karta odcizena, je nutné ji co nejrychleji zablokovat. Odcizené finanční prostředky prostřednictvím bezkontaktní platby se zavazuje Česká spořitelna klientům v plné výši uhradit.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Kreditní nebo debetní platební karta?

Kreditní nebo debetní platební karta?

Mnoho lidí žije v přesvědčení, že v jejich peněžence je kreditní karta. To je ovšem omyl, klasická platební karta, kterou dostanete při otevření běžného účtu v bance je totiž debetní kartou.

ČS půjčka České spořitelny

ČS půjčka České spořitelny

Jste ve finanční tísni a nutně potřebujete půjčit? Nevěříte nebankovním společnostem, a jste rozhodnuti o úvěr žádat v bankách? Pokud chcete spolehlivou půjčku od kvalitní banky, vyzkoušejte ČS půjčku České spořitelny.

Jednoduché platby? Pořiďte si bezkontaktní kartu

Jednoduché platby? Pořiďte si bezkontaktní kartu

Platit pomocí karty je naprosto běžná záležitost. V dnešní době se ovšem pronikají moderní technologie do všech odvětví, a proto dnes můžeme platit pohodlně bezkontaktní platební kartou.

Internetové bankovnictví poštovní spořitelny

Internetové bankovnictví poštovní spořitelny

Nabídka internetového bankovnictví poštovní spořitelny je široká. I přesto je zde zachována jednoduchá struktura, která vás bude doprovázet při internetové obsluze vaše účtu. Dnes se podíváme především na jednorázový příkaz a další základní pojmy.Srovnání cen energií