verze pro tisk

Brigáda před Vánocemi: Až 6 000 míst

12. prosinec 2012

Vánoce jsou podobně jako letní prázdniny nejvíce žádaným obdobím po práci a to především brigádníků. Využíváno je nejvíce studentů vysokých a případně i středních škol. Před Vánocemi si krátkodobou brigádu může nalézt téměř každý, pracovních míst je dost.

Reklama

Dohoda o provedení práce

Pro krátkodobou spolupráci je jednoznačně nejvýhodnější dohoda o provedení práce a to pro obě strany. Při této dohodě se nemusí odvádět zdravotní ani sociální pojištění. Tato výhoda platí do 10 000 korun měsíčně.

Pouze při překročení částky 5000 korun nebo podpisu prohlášení k dani je odváděna zálohová daň. Zaměstnanec si může podepsaným daňovým prohlášením uplatnit slevu na dani. Do 5 000 korun se platí 15 % srážková daň (není podepsáno prohlášení k dani).

Lékařské prohlídky

Od dubna letošního roku jsou povinné lékařské prohlídky pro každého, kdo chce pracovat na dohodu o provedení práce. Lékařská prohlídka je povinná na každou dohodu o provedení práce a to i pro jednoho zaměstnavatele pokud dojde k nové dohodě o provedení práce.

Ceník lékařských prohlídek neexistuje. Průměrně za ni zaplatíte 250 korun. Stát se tímto krokem snaží chránit. Zaměstnanec má povinnost lékařskou prohlídku požadovat, za případnou absenci lékařské prohlídky mu hrozí pokuta až do výše dvou milionů korun.

Dohoda o provedení práce – na co nezapomenout

Dohoda o provedení práce se musí uzavírat vždy písemně. Musí v ní být přesně specifikovaná práce a celková doba činnosti. Brigádník smí u jednoho zaměstnavatele odpracovat maximálně 300 hodin za rok a maximální délka denní směny činí 12 hodin. Poplatník má navíc výhodu v rámci daní, podpisem k prohlášení k dani si otevře cestu k daňové slevě.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Půjčka před výplatou: Peníze za pár minut

Půjčka před výplatou: Peníze za pár minut

Máte krátce před výplatou a vaše peněženka i bankovní účet zejí prázdnotou? Pak nevěšte hlavu, hlady nezemřete. Je tu pro vás půjčka před výplatou.

Rychlá půjčka před výplatou dnes

Rychlá půjčka před výplatou dnes

Doby, kdy jsme čekali dlouhé fronty na pobočce bank kvůli půjčky jsou nenávratně pryč. Moderní doba si žádá moderní možnosti jak si půjčit s minimem dokladů a rychle.

Půjčka před výplatou: Ještě dnes můžete mít peníze na účtu

Půjčka před výplatou: Ještě dnes můžete mít peníze na účtu

Chybí vám pár dnů do výplaty a na účtu nemáte dostatek peněz? Peníze můžete mít k dispozici ještě dnes, stačí si zařídit krátkodobou půjčku před výplatou.

Půjčka před výplatou zdarma: 3000 Kč na 21 dnů

Půjčka před výplatou zdarma: 3000 Kč na 21 dnů

Pokud potřebujete malou finanční výpomoc do výplaty na nenadálé výdaje, pak je tu pro vás dobrá zpráva. Společnost Perfect-Money poskytuje krátkodobé půjčky do výplaty úplně zdarma pro nové zákazníky. Půjčit si můžete až 3000 Kč na dobu maximálně 21 dnů. Půjčku si tak můžete zadarmo vyzkoušet.Srovnání cen energií