verze pro tisk

Budou mít obchody o svátcích zavřeno?

5. srpen 2014

Chodíte nakupovat bez ohledu na to, abyste řešili, co je právě za den? Již brzy byste tak mohli přijít k zavřenému obchodu. Proč? Obchodníci by totiž měli omezit otevírací dobu. Na sedm státních svátků by měli obchody být dokonce zavřeny.

Jakých svátků se bude změna týkat?

Jestliže projde návrh zákona, který připravila ČSSD, tak by všechny prodejny s plochou nad 200 metrů čtverečních měly mít zavřeno na sedm hlavních státní svátků (Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. prosince a 26. prosince.

Na Štědrý den by pak mohly obchody mít otěvřeno pouze do 12 hodin. Pozdější prodej by byl zakázán. Senátoři si myslí, že lidé by se měli více věnovat rodině a svým koníčkům. Otevřené obchody lákají k nákupům a zaměstnanci těchto obchodních center si tak nemohou užít volna. Toto rozhodnutí by tak nemělo mít negativní dopad na společnost.

Otázkou je, zda mají stejný pohled na věc také nakupující zákazníci. Mnoho lidí i z menších měst totiž často vyráží na nákupy, právě o takových volných dnech jako jsou svátky.

Když na nákup, tak jedině do malé prodejny

Jak už jsme výše zmiňovali, tento návrh se týká pouze větších obchodní domů s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních. Malí obchodníci by klidně mohli své obchody nechat otevřené. Takovou výjimkou jsou například čerpací stanice, lékárny a obchody na místech jako je letiště či nádraží.

Jestliže si ovšem drobní ponikatelé budou chtít udělat volno, může se stát, že ve vašem městě neseženete ani čerstvé pečivo. Nebude nám pak zbývat nic jiného, než nutné nákupy obstarat s dostatečným předstihem a nenechávat je na poslední chvíli.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

5 důvodů, proč investovat do stříbra

5 důvodů, proč investovat do stříbra

Nejen investiční zlato, ale také stříbro je vyhledávanou komoditou, do níž vkládají své úspory drobní i velcí investoři. Pojďme si ujasnit, jaké jsou důvody, proč vlastně investovat do stříbra.

Jak na levné internetové nákupy? Využijte slevové kódy a kupony

Jak na levné internetové nákupy? Využijte slevové kódy a kupony

Mnozí z vás už jistě poznali, že nákupy zboží či služeb přes internet jsou mnohdy o poznání výhodnější nežli v případě, že jdete do klasického obchodu. Nyní ale i při samotných internetových nákupech můžete ušetřit ještě více peněz. Stačí využít nabízené slevové kódy a kupony. Jak na to?

Nákupy v internetových obchodech: Cena vítězí

Nákupy v internetových obchodech: Cena vítězí

Mnoho lidí v dnešní době nakupuje v internetových obchodech. Ve většině případů se tam dá zboží nakoupit nejlevněji. Další výhodou oproti kamenným prodejnám je pohodlné doručení až domů. Nákup na internetu má však i nevýhody, tou hlavní je asi nemožnost vyzkoušení zboží a jeho prohlédnutí ve skutečn…

Blíží se konec refinancování? Přicházejí hypotéky s bonusem.

Blíží se konec refinancování? Přicházejí hypotéky s bonusem.

Čeká vás stavba či koupě nového bytu? Přemýšlíte nad hypotékou? Chcete si vybrat ten nejvýhodnější produkt? Sazby hypotečních úvěrů se stále drží poměrně nízko. Klienty ale už dnes zajímá mnohem více než jen to, kolik ve finále přeplatí. Třeba možnost předčasných splátek nebo refinancování. Právě re…Srovnání cen energií