verze pro tisk

Česká pošta zdraží: Jak ušetřit za dopravní služby?

21. červen 2013

Česká pošta plánuje po pěti letech zdražit základní služby. Připlatíme si od srpna 2013 skutečně pár korun za doporučený dopis nebo za dobírku? A jak se zdražení vyhnout?

Reklama

Česká pošta argumentuje zvýšením nákladů a poklesem poptávky po jejich službách. V rámci „drobných“ služeb, tj. dopisy a podobné, téměř nemá Česká pošta konkurenci. Ovšem přepravy zboží zejména od velkých eshopů již většinou převzali velké a soukromé dopravní společnosti, které svými službami Českou poštu zdaleka předčily.

Zdražovat se nebude

Samotné zdražení ještě není definitivní. Objevují se spekulaci o nedodržení zákonu a nevčasné informování. Platnost nového ceníku by se tak mohla posunout. Zdražovat se tedy bude, otázkou je od kdy?

Jak ušetřit? Řešením je věrnostní karta České pošty

Česká pošta bude vydávat zákaznické karty a to zcela zdarma. S nimi byste zdražení téměř neměli pocítit (zdražení o jednu korunu a podobně). Navíc nebudete muset vyplňovat podací lístek. Česká pošta vám nabídne další výhody, které stojí peníze a zákazník je zřejmě v koruně navíc nezaplatí. Podle propočtů, průměrná rodina zaplatí za rok o 50 Kč více.

Samozřejmě věříme, že je vše dobře spočítané, ale nebudou obyčejní zákazníci dotovat věrnostní karty?

V případě balíků se zde nabízí hned několik soukromých přepravců, kteří konkurují nejenom cenou, ale i dostupností služeb. Česká pošta prožívá těžké časy, ovšem je otázkou, zda je zdražování právě to správnou volbou.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Česká národní banka oslabuje korunu: Jak zasáhne intervence občany?

Česká národní banka oslabuje korunu: Jak zasáhne intervence občany?

Česká národní banka se rozhodla k zásahu do české ekonomiky. Hodlá snižovat devizové rezervy a oslabit tak českou korunu. Co vše se tím zdraží a k čemu to je dobré?

servis 24: Internetové bankovnictví česká spořitelna

servis 24: Internetové bankovnictví česká spořitelna

Internetové bankovnictví české spořitelny můžete začít využívat již během několika minut. Provedeme vás krok po kroku od prvního přihlášení až po zadání platby. Využívejte internetového bankovnictví na maximum.

Finanční služby mBank: Jaké produkty banka nabízí

Finanční služby mBank: Jaké produkty banka nabízí

Jednou z oblíbených tuzemských bank, kterou v současné době využívají desítky tisíc lidí, je mBank. Tento bankovní ústav svým klientům přináší řadu služeb a produktů. Nejvýznamnější z nich si představíme v tomto článku.

GE Money Bank – osobní bankovní produkty a služby, které nabízí

GE Money Bank – osobní bankovní produkty a služby, které nabízí

GE Money Bank je bankou, která se řadí mezi moderní instituce. Orientuje se především na „obyčejné“ lidi, kterým nabízí celou řadu zajímavých produktů a služeb. Abyste měli lepší představu, představím vám několik z nich.Srovnání cen energií