verze pro tisk

České banky vydělávají nejvíce na světě: Za co bankám platíme

8. říjen 2013

České bankovnictví je světovým unikátem. Ve světě neexistuje podobné, ovšem pro klienty to nemusí znamenat výhru. Víme, jak je na tom české bankovnictví ve světovém měřítku. Nenechte se okrádat.

Reklama

  1. Nejziskovější banky na světě
  2. Bankovní poplatky
  3. Bankovní poplatky za vedení úvěrů
  4. Bankovní účet zdarma

Nejziskovější banky na světě

Česká republika se zhruba 10 miliony obyvateli rozhodně nepatří k největším. O to více je překvapující, že se dokáže dostat mezi TOP 25 nejziskovějších dceřiných bank na světě a to dokonce třikrát. Mezi TOP 25 se dostalo ČSOB, KB a ČS. Takové zisky, tak malé země jsou světovým unikátem a hovoří za vše.

Bankovní poplatky

Českým bankám jsme v roce 2013 zaplatili téměř 30 miliard korun. Každou vteřinu je to zhruba 1 200 Kč. Nejvíce jsme zaplatili České spořitelně, ale to je dáno především počtem klientů.

Bankovní poplatky za vedení úvěrů

Klienti si již nenechají vše líbit. Důkazem je soudní spor o bankovní poplatky za vedení úvěru. Například Petr Němec tento spor vyhrál. České banky si v minulosti dovolily hodně a klienti si to nechali líbit, tento trend se naštěstí mění. Šanci něco změnit máte i vy. Stačí každoročně volit absurdní poplatek. Právě on je následně většinou bank zrušen.

Bankovní účet zdarma

Poplatky za vedení bankovního účtu mohou být minulostí. Přechod k jiné bance je dnes velmi snadný. U nové banky si dokonce můžete vše domluvit a o nic víc se nestaráte.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Kdo nejvíce spoří? Senioři a podnikatelé mají finance na několik měsíců

Kdo nejvíce spoří? Senioři a podnikatelé mají finance na několik měsíců

V dnešní době, kdy se neustále zvyšují ceny je potřeba šetřit. Jak jsou na tom obyvatelé České republiky, co se týče úspor a utrácení peněz? Kdo má našetřeno nejvíce a dokázal by ze svých úspor vydržet několik měsíců?

Banky snižují úroky na spořících účtech

Banky snižují úroky na spořících účtech

Každá banka se snaží nalákat své klienty na vysoké zhodnocení na spořící účtech. Na předních příčkách na tomto žebříčku se drží Air Bank, Equa bank a Wüstenrot hypoteční banka a UniCredit Bank. Umístění bank zůstane více méně stejné, ale sníží se hod

Banky lákají na nízké úrokové sazby hypoték: Jaká je skutečnost

Banky lákají na nízké úrokové sazby hypoték: Jaká je skutečnost

Většina bankovních institucí nabízí úrokové sazby kolem tří procent. Některé ovšem lákají potenciální klienty na mnohem menší hodnoty, na ty ovšem dosáhne málokdo a tak nakonec stejně skončíte u vyšších čísel.

ČS půjčka České spořitelny

ČS půjčka České spořitelny

Jste ve finanční tísni a nutně potřebujete půjčit? Nevěříte nebankovním společnostem, a jste rozhodnuti o úvěr žádat v bankách? Pokud chcete spolehlivou půjčku od kvalitní banky, vyzkoušejte ČS půjčku České spořitelny.Srovnání cen energií