verze pro tisk

Cesta do Chorvatska 2013: Ceny pohonných hmot a dálnic

27. červen 2013

Chorvatsko je oblíbenou letní destinací. Rok 2013 rozhodně nebude výjimkou. Víme, na kolik vás vyjde cesta do slunného Chorvatska. Poradíme, kde kupovat pohonné hmoty i dálniční známky.

Reklama

Ceny pohonných hmot

V zásadě již dnes není země, kterou byste museli projet kvůli výrazně vyšším cenám pohonných hmot. Mírné rozdíly zde ovšem najdeme.

  • V Rakousku budete čerpat natural 95 průměrně za 36,30 Kč a naftu za 35 Kč.
  • Ve Slovinsku jsou ceny vyšší, průměrně natural 95 za 38,60 Kč a nafta za 35,20 Kč.
  • Cenově výhodnější je Chorvatsko, kde načerpáte natural 95 za 35,70 Kč a naftu za 33 Kč.

Za benzín výrazněji ušetříte až více na jihu, konkrétně v Černé Hoře, kde za natural 95 i naftu zaplatíte 31 Kč.

Dálniční známka

V Rakousku si můžete koupit desetidenní známku za 216 Kč (8,3 eur), případně dvouměsíční za 624 Kč (24 eur). Ve Slovinsku můžete koupit týdenní známku za 390 Kč (15 eur) nebo měsíční za 780 Kč (30 eur).

V Chorvatsku platíte mýtné dle ujetých kilometrů. Pokud zvolíte cestu přes Slovinsko a jedete až do Splitu, jedna cesta vás vyjde na 800 Kč (229 kun), ovšem kvalita dálnic je skutečně excelentní.

Celková cena

Jedna cesta z Prahy do Splitu vás vyjde na 4 150 Kč (při spotřebě 7l/100 km a plné využitelnosti dálnic). Celkově se jedná o 1 085 km, čistý čas jízdy 10 hodin.

Pro výše zmíněné přepočty byl použit kurz 1 eur = 26,10 Kč.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Co ovlivňuje ceny povinného ručení?

Co ovlivňuje ceny povinného ručení?

Povinné ručení je ze zákona povinné pro každého provozovatele vozidla. Bez jeho zřízení nesmíte s autem na pozemní komunikaci. Kdyby se nedejbože něco stalo, všechny náklady ponesete na svých bedrech. A škody se snadno umí vyšplhat do milionových částek.

Ušetřete za elektřinu: Rostoucí ceny neznamenají vyšší účty

Ušetřete za elektřinu: Rostoucí ceny neznamenají vyšší účty

Rostoucí ceny energií lze zastavit pouze změnou dodavatele. Ovšem účet za elektřinu lze snížit, respektive stabilizovat i jinými způsoby. Podívejte se, jak na elektřině nejvíce ušetřit a neomezovat spotřebu.

Jak na daň z nemovitosti v roce 2013: Důležité termíny a postupy

Jak na daň z nemovitosti v roce 2013: Důležité termíny a postupy

Daň z nemovitosti musí být podána do 31. ledna. Právě nyní je ten nejvyšší čas informovat se o všech novinkách a vyplnění přiznání k dani z nemovitosti. Na poplatníky je přichystána jedna velká změna, která omezí byrokracii.

Pojištění vozidel od roku 2013 podraží: Kde ušetřit?

Pojištění vozidel od roku 2013 podraží: Kde ušetřit?

Povinné i havarijní pojištění má již několik let klesající cenovou tendenci. Ovšem nyní je připravená velká změna, které si v roce 2013 všimne každý majitel automobilu. Za pojištění si připlatíme.Srovnání cen energií