verze pro tisk

Chcete podnikat? Pořiďte si ready made společnost

26. prosinec 2012

Nebaví vás už být v zaměstnaneckém poměru a chcete si zvýšit své příjmy? Jednou z možností, jak dosáhnout větší samostatnosti a vyšších zisků, může být založení vlastní firmy. Podnikání je krokem, který může být ve vašem životě přelomovým.

Reklama

Ačkoliv se mnozí lidé domnívají, že podmínky pro podnikání v naší zemi nejsou příliš dobré, není třeba se jimi nechat odradit. Máte-li dobrý podnikatelský plán a víte, co chcete, pak je založení vlastní společnosti možná tím nejlepším řešením. K podnikání ani není třeba mít nějaké závratně vysoké finanční prostředky, podnikat se často dá i s minimem peněz.

Předzaložené firmy urychlí začátek podnikání

Jestliže se odhodláte pustit do podnikání, bude na místě vyřešit otázku založení firmy. To lze provést buď tak, že si společnost založíte zcela sami, nebo si koupíte již hotovou, takzvaně předzaloženou firmu. Založení společnosti vlastní cestou může být časově náročnější, neboť budete muset na úřadech vyřídit mnoho nezbytností. Druhá varianta, získání ready made společnosti, je daleko rychlejším a pohodlnějším způsobem.

Co jsou ready made společnosti

Co jsou to vlastně ready made společnosti? Jedná se o firmy, které jsou již založeny a přímo připraveny k prodeji zájemců o podnikání. Pakliže si jednu z těchto firem pořídíte, nemusíte již řešit prakticky žádné problémy spojené se zakládáním firmy. Ready made společnosti jsou už zapsány v obchodním rejstříku, mají 100% splacený základní kapitál ( u s.r.o. musí být minimální základní kapitál 200 tisíc korun). Jednat za tuto firmu budete moci ihned po podpisu smlouvy, není přitom nutné ani čekat na zápis změny v OR. U každé ready made společnosti je garantováno, že doposud nevyvíjela žádnou činnost, není tak třeba se obávat žádných závazků, které by si s sebou firma z minulosti nesla. Ready made společnosti mohou být jak společnostmi s ručením omezeným, tak i akciovými společnostmi či evropskými společnostmi ( ES).

Nezapomeňte na sídlo firmy

Na závěr je dobré si uvědomit, že jako začínající podnikatel budete muset uvést také sídlo firmy. To je jednu ze základních podmínek pro a.s. i s.r.o. V případě, že nemáte možnost užívat nějaké reálné sídlo, můžete si pronajmout virtuální kancelář.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Ready made společnosti: Pro koho jsou určeny a jaké přinášejí výhody?

Ready made společnosti: Pro koho jsou určeny a jaké přinášejí výhody?

V posledních letech se lze setkat s nabídkou na prodej takzvaných ready made s.r.o. Jsou určeny zájemcům, kteří se chystají vstoupit do světa podnikání. Komu se ale vlastně investice do ready made společnosti vyplatí a není přeci jen založení s.r.o. lepší podniknout klasickou cestou svépomocí?

Jednoduché platby? Pořiďte si bezkontaktní kartu

Jednoduché platby? Pořiďte si bezkontaktní kartu

Platit pomocí karty je naprosto běžná záležitost. V dnešní době se ovšem pronikají moderní technologie do všech odvětví, a proto dnes můžeme platit pohodlně bezkontaktní platební kartou.

Získejte do svého rozpočtu peníze navíc, začněte podnikat

Získejte do svého rozpočtu peníze navíc, začněte podnikat

Máte už o své budoucnosti stejně jasno jako hlavní hrdina knihy Bohatý táta, chudý táta od Roberta Kiyosakiho? Výborně! Teď tedy nezbývá nic „menšího“, než se vrhnout do podnikání. Jenže, kde najít zákazníky pro to, co chcete prodávat?

Chcete 12 000 korun přes SMS? Zkuste Via půjčku

Chcete 12 000 korun přes SMS? Zkuste Via půjčku

SMS půjčky vládnou světu. Před výplatou fungují jako skvělá výpomoc, která doplní několik stovek nebo pár tisíc do peněženky. A pro získání peněz stačí jen odeslat SMSku. Také vás nalákaly snadné SMS úvěry, a pak jste zjistili, že není tak snadné se dostat na jejich nejvyšší možnou půjčenou částku? …Srovnání cen energií