verze pro tisk

Co vlastně přinese oslabení koruny? Máme se obávat zdražení?

8. prosinec 2013

Slabá koruna je stále tématem číslo jedna. Pozvolné zdražování se dotkne každého z nás. Je důvod k panice a vyplatí se nakupovat letní dovolené a podobné již nyní? Kde si v roce 2014 připlatíme nejvíce?

Reklama

Letní dovolené

Češi výrazně zvýšili svůj zájem o zájezdy z nabídky first minute, tedy v první moment. Hlavním důvodem je strach ze zdražování kvůli slabé koruně. Přitom kurz koruny je v současných first minute již zahrnut.

Zájezdy first minute se zdají být levné, ale to především kvůli jejich podstatě, včasnému zarezervování. Současný kurz, kdy je euro nad 27 Kč, je v ceně zájezdu již zahrnut. Navíc některé společnosti mají ve smlouvě poznámku, že v případě změny kurzu o stanovená procenta mohou po klientovi požadovat doplatek. First minute vám sice peníze ušetří, ale jen kvůli včasné rezervaci.

Potraviny, oblečení, léky

Zdražení se dotkne skutečně všeho. Slabá koruna zdraží pohonné hmoty a ty se následně promítnou do zbytku zboží. Zde si ovšem zásoby nepřipravíme a s vyššími výdaji se musíme vyrovnat a to například úspornější domácností.

Slabá koruna jako výhoda

Současná situace se zdá být nevýhodná i pro mnoho podnikatelů. Pokud bychom měli hledat někoho, komu se skutečně vyplatí, tak se jedná především o podnikatele a zaměstnance, kteří dostávají odměnu v eurech a v dalších cizích měnách.

Zaměstnanci slovenských, rakouských, německých a mnohých dalších zemí v současné době na devizovém trhu vydělávají, ovšem „vydělané“ peníze zaplatí na dražším benzínu, produktech i službách.

 

Slabá koruna zvýší inflaci a celkově zdraží všechny služby. Nákupy v zahraničí, dovolené, ale i běžné potraviny zdraží. Je jen otázkou, jak dlouho bude ČNB držet korunu nad 27 Kč za euro.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Půjčka ihned na účet bez poplatků jedné koruny

Pokud potřebujete malou rychlou půjčku do výplaty, většina společností po vás bude vyžadovat tzv. ověřovací poplatek 1 Kč. Ten slouží k ověření majitele účtu a potvrzení smlouvy. V mnoha případech to ale znamená především prodloužení doby, kdy peníze dostanete. Bankovní převod totiž může trvat až…

Cena zlata začíná růst: Dlouhodobá investice pro jednotlivce i rodiny

Cena zlata začíná růst: Dlouhodobá investice pro jednotlivce i rodiny

Zlato nabízí příležitost roku. Po silném oslabení zlato začíná posilovat a tento trend si uchová minimálně do konce roku 2014. Tuto informaci navíc máme z první ruky, přímo od Bernankeho, šéfa amerického federálního rezervního systému.

Česká národní banka oslabuje korunu: Jak zasáhne intervence občany?

Česká národní banka oslabuje korunu: Jak zasáhne intervence občany?

Česká národní banka se rozhodla k zásahu do české ekonomiky. Hodlá snižovat devizové rezervy a oslabit tak českou korunu. Co vše se tím zdraží a k čemu to je dobré?

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

UNISEX neboli nerozlišování pohlaví se od roku 2013 promítlo i do pojišťovnictví. Cíl byl stanoven jasně, životní pojištění žen i mužů bude za identických podmínek stejné. Povedlo se tento plán dodržet?Srovnání cen energií