verze pro tisk

Daně z příjmu a investiční zlato

30. září 2012

Koupě zlata je v dnešní době jednou z nejlepších investic. Ovšem co, když chcete investiční zlato prodat? Víte, jak je to s daní z příjmu, případně s DPH právě u investičního zlata? Nebudete muset platit státu – daň?

Reklama

Investiční zlato má mnoho výhod. Jednou z nich je i osvobození od DPH, respektive při koupi zaplatíte DPH ve výši 0%, s investičním zlatem se tedy zachází jako s předměte, u něhož byla DPH zaplacena. To stejné ovšem neplatí pro investiční stříbro.

Investiční zlato musí být ryzosti nejméně 995 tisícin. Za určitých podmínek lze uplatnit osvobození od DPH i u zlatých mincí (musí být splněna aspoň jedna podmínka: ryzost minimálně 900 tisícin, raženy po roce 1800, jsou (byly) v zemi původu zákonným platidlem nebo jsou (byly) mince prodávány za cenu, která nepřevyšuje volnou tržní hodnotu jejich zlatého obsahu o více než 80 %).

Daň z příjmu a investiční zlato

Mnoho lidí si plete daň z příjmu a DPH. Rozhodně to není totéž. Daň z příjmu platíte například při rychlém nákupu a prodeji investičního zlata. Kdybyste zlaté slitky před měsícem koupili, tak je můžete dnes prodat se ziskem, ale zaplatíte daň z příjmu.

Ovšem existuje výjimka. Investiční zlato, které je určeno jako investice, je od dani z příjmu osvobozeno. Abyste této výjimky mohli využít, musíte vlastnit zlato aspoň po dobu 12 měsíců. Pokud této výhody využijete, máte maximální zisk bez jakýchkoliv odvodů.

Investice do zlata má dlouhodobý charakter. Je tedy málo pravděpodobné, že byste chtěli zlatý slitek prodávat dříve. Zlatem nebojujete jen proti inflaci, ale snažíte se zhodnotit váš volný kapitál. Vzhledem k tomu, že je množství zlata omezené a cena tohoto drahého kovu roste již po staletí, zlaté slitky jsou velmi bezpečnou investicí. Koupí investičního zlata dáte šanci svým penězům růst.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Investiční zlato slouží k zabezpečení vašich financí

Investiční zlato slouží k zabezpečení vašich financí

V posledních letech se stále více drobných investorů poohlíží po možnosti investovat do zlata. Takzvané investiční zlato, tedy zlaté slitky a cihly, ale i zlaté mince, jim slouží k zabezpečení jejich financí.

Kupujete nemovitost? Ohlídejte si zaplacení daně z převodu!

Kupujete nemovitost? Ohlídejte si zaplacení daně z převodu!

Pořizujete si své bydlení? Sháníte realitní kancelář, vyřizujete hypotéku, obíháte katastrální úřad? Tohle všechno jsou věci, které s koupí vlastního bydlení obvykle souvisí. Jenže na kupujícího číhá ještě jedna nástraha. A to ve formě daně z převodu nemovitosti. Povinnost ji zaplatit má obvykle pro…

Půjčka bez doložení příjmu a bez nahlížení do registru se splatností až 2 roky

Půjčka bez doložení příjmu a bez nahlížení do registru se splatností až 2 roky

V situaci, kdy jste bez peněz a z nějakého důvodu nemůžete prokázat výši svého příjmu, vám jen málokdo půjčí peníze. Jednou ze světlých výjimek je nabídka AB půjčky. V jejím případě získáte úvěr se splatností až 2 roky, přitom po vás nikdo nebude vyžadovat dokládání vašich příjmů.

Bojíte se nemoci? Pojistěte si ztrátu příjmů

Bojíte se nemoci? Pojistěte si ztrátu příjmů

Je vaše mzda pro rodinu klíčová a nedovedete si představit, co by pro vás znamenalo dlouhodobě onemocnět a přijít o tento příjem? V dnešní době máte možnost, jak této situaci předcházet. Stačí si sjednat pojištění proti ztrátě příjmů.Srovnání cen energií