verze pro tisk

Double Eagle: Nové historické mince pro investory a sběratele

12. říjen 2012

Praha 12. října 2012, Zlaté oběhové mince Double Eagle a Half Eagle a ruské carské rubly Nikolaje II. jsou nejen svědky pohnutých moderních dějin východu a západu, ale také populárními sběratelskými mincemi. Společnost AuPortal, přední český prodejce investičního zlata a stříbra, o ně nyní rozšířila svůj sortiment.

Reklama

U příležitosti blížícího se otevření nové kamenné prodejny s investičním zlatem a stříbrem v Praze rozšířil AuPortal svůj sortiment o historické mince, které byly v oběhu na přelomu 19. a 20 století.

„Historické zlaté mince, které se před sto lety podílely na peněžním oběhu, mají nejen cenu pro sběratele, ale také větší investiční hodnotu než běžné investiční mince. Kromě amerických Eaglů a carských rublů je pozoruhodná také zlatá mexická mince 50 pesos. Ta se začala razit roku 1921 na počest 100. výročí nezávislosti Mexika na Španělsku a je o celou pětinu větší než americký Double Eagle,“ komentuje Bronislav Beneš ze společnosti AuPortal.

Americké mince Eagle

Název mincí Double Eagle a Half Eagle je odvozen od první zlaté americké mince Eagle, která byla ražena mezi lety 1795 až 1933. Mince byly používány jako platidlo na přelomu 19. a 20. století a jsou symbolem rostoucí americké ekonomiky a finančních trhů moderní historie. Líc obou mincí je zdoben ikonickým vyobrazením svobody „Liberty“ a rub orlem bělohlavým, národním symbolem Spojených států.

Slavná mince Double Eagle z roku 1933 patří mezi nejdražší sběratelské mince vůbec, protože téměř všechny byly roztaveny ještě před vstupem do oběhu jako akt stabilizace americké ekonomiky. Zůstaly jen ty, které byly ukradeny. Double Eagle o nominální hodnotě 20 $ a jiného data výroby lze na auportal.cz pořídit za 38 237 Kč.

Ruské ruble Nikolaje II.

Zlaté carské ruble patří k nejoblíbenějším sběratelským mincím z Ruska a stejně jako americké mince Eagle byly raženy v různých nominálních hodnotách. Mince o hodnotě 5 a 10 rublů se razily přibližně 13 let a jsou tedy cenově dostupnější než sběratelsky velice ceněné 15 a 7,5 rublové mince, které se razily pouze roku 1897. Obliba těchto mincí je důsledkem toho, že velká část zlatých rublů zmizela během Velké říjnové socialistické revoluce, druhé světové války nebo během komunistické diktatury.

5-ti rublovou minci Nikolaje II. pořídíte na auportal.cz aktuálně 5 895 Kč a 10-ti rublovou pak za 11 802 Kč.

O AuPortal:

AuPortal je českou společností, která do České republiky a na Slovensko dováží investiční zlato a stříbro od předních světových výrobců. Společnost byla založena skupinou investorů, s cílem vybudovat v tuzemsku spolehlivého dodavatele investičního zlata a stříbra pro diverzifikaci vlastního portfolia. Profesionální servis spolu s nejnižším prémiem pro zlato a stříbro v České republice dělá z této značky seriózního a důvěryhodného partnera investorům z řad soukromých osob, živnostníků a majitelů firem. V nabídce společnosti AuPortal jsou mince, slitky a cihly v hodnotě desítek až několika set tisíc korun. Zákazníci si mohou vybrat vlastní způsob nákupu. K dispozici mají moderní e-shop a také kamenné prodejny v Praze a Brně. 16. října pak bude otevřen nový showroom spojený s prodejnou na adrese Anglická 26.

Více informací na www.auportal.cz

Tisková zpráva AuPorta.cz

Proč investovat do zlata?

1. Hodnota - investiční zlato si uchovává svoji hodnotu po staletí. Cena zlata dlouhodobě roste.

2. Nezávislost - zlato je v maximální míře nezávislé na státech, měnách, produktivitě zemí. Jeho cenu ovlivňují hospodářské a politické faktory, jeho hodnotu však nikoli.

3. Likvidita - zlato v jeho fyzické formě (tj. zlaté cihly, mince a slitky) snadno směníte za peníze či jiné aktivum a to kdekoli na světě. Navíc je praktické, že velký obnos peněz můžete díky vysoké hustotě zlata vtěsnat do „malé“ cihly, mince či slitku.

4. Přehled - s investičním zlatem doma v trezoru máte nad svým majetkem lepší kontrolu. Nenesete důsledky rozhodnutí cizích stran.

5. Mimo módní trendy - na rozdíl od zlatých šperků investiční zlato nepodléhá módním trendům, perfektně odráží tržní vývoj ceny zlata. Pro soukromé investory je dostupné i v malých gramážích (1 g zlata stojí přibližně 1 400 Kč).

6. Jednoduchost - zlatu nemusíte rozumět, abyste do něj mohli investovat.

7. Navždy - zlato si uchovává svoji vzácnost. Množství světového zlata se spolu s omezenou těžbou zvyšuje velmi pozvolna (srovnatelně s růstem populace).

8. Odolnost - zlato je chemicky odolné, nevytváří sloučeniny a je snadno dělitelné.

9. Pestrost - zlato je zajímavý nástroj k diverzifikaci investičního portfolia. „Konzervativním cílem by mělo být zhruba dvacet procent,“ doporučuje Hana Svobodová ze společnosti AuPortal.

10. Tradice - zlato má tradici napříč generacemi. Naši předkové si hodnotu zlata dobře uvědomovali a část úspor proto do zlata ukládali.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jan Potůček

Autor se zaměřuje na internetový marketing, SEO a investiční příležitosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Zlaté investiční mince, možnost jak výhodně uložit peníze

Zlaté investiční mince, možnost jak výhodně uložit peníze

V jednom z předchozích článků jste se mohli dozvědět praktické rady, jak investovat peníze do zlata. V tomto článku se zaměřím na konkrétní druh investičního zlata, kterým jsou zlaté mince.

Zlaté mince: Prodej a nákup – vyplatí se v těchto týdnech?

Zlaté mince: Prodej a nákup – vyplatí se v těchto týdnech?

Chystáte se investovat do zlata, avšak nemáte přehled o tom, zda je právě nyní ten správný čas na nákup? Pak vás určitě bude zajímat, jaký je aktuální vývoj cen zlata na trhu a co se dá do budoucna očekávat.

Nové pojištění odpovědnosti od ČSOB

Nové pojištění odpovědnosti od ČSOB

V dnešní době se skutečně vyplatí mít pojištěna rizika, když způsobíte někomu škodu. Pojištění odpovědnosti za škodu má ve svém portfoliu každá pojišťovna. Jenže se dosud týkalo jen pojistných událostí způsobených v zaměstnání. ČSOB přichází s novinkou. Pojištění Moje odpovědnost vám pojistí i škody…

Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 věci, které by jste měli vědět

Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 věci, které by jste měli vědět

Přemýšlíte o investici do stříbra, avšak zatím jste nenašli pádné důvody, proč zvolit právě tento drahý kov? Pak čtěte pozorně následující řádky. Dozvíte se z nich, proč je právě stříbro vhodnou komoditou, do které vložit své peníze.Srovnání cen energií