verze pro tisk

Dovolená s karavanem nebo obytným autem: Dokáže nahradit hotel a vyjde levněji?

4. srpen 2013

Především v letních měsících potkáte na cestách mnoho karavanů i obytných automobilů. Ovšem na kolik vás taková dovolená vyjde. Je tento styl dovolených levnější a jak je to s komfortem?

Reklama

Komfort

Hned na úvod vás navnadíme pohodlím moderních karavanů i obytných automobilů. Budete překvapeni, jaký luxus na vás uvnitř čeká. Pokud se jedná o nové karavany/obytné automobily v mnoha případech překonají hotely/apartmány, dokonce v některých oblastech i váš vlastní domov.

Někdy lze prostor v karavanu i obytném automobilu přehradit, soukromí nečekejte. Uvnitř je slyšet naprosto vše, i když některé místnosti (včetně koupelny) lze oddělit. Lépe je na tom odhlučnění s okolím.

Záleží jen na vašich požadavcích, ale od běžné „pojízdné chaty“ můžete čekat plnohodnotné postele, koupelnu se záchodem (nádrží na vodu a ohřevem vody), vařič, odsavač par, klimatizaci, topení, ledničku, televizi, mikrovlnku a mnohé další.

Cena karavaningu

Zde zřejmě narazíte na problém. Pokud jste si mysleli, že tento styl dovolených patří chudším, rozhodně se pletete. Všichni majitele karavanů by si mohli dovolit dovolenou v hotelu, ale vyznávají jiný styl. Samotný karavan stojí od 200 000 korun (použitý, ale moderně zařízený pro 4 osoby). Obytné automobily kvůli motoru a složitější technice vyhledávají majitelé především nové či zánovní, cena začíná na 1,3 milionu korun (pro 4 osoby).

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Letní dovolená: Nezapomeňte na cestovní pojištění

Letní dovolená: Nezapomeňte na cestovní pojištění

Pod pojmem letní dovolená si většina z nás představí opalování, pláž a moře. Na první pohled jsou to celkem bezpečné záležitosti, ale opak může být pravdou. Proto je potřeba si včas zařídit cestovní pojištění, které se vám bude hodit v případě zdravotních problémů. Jaké pojištění si vybrat?

Cestovní pojištění vám dokáže ušetřit tisíce korun

Cestovní pojištění vám dokáže ušetřit tisíce korun

Chystáte-li se letos na cestu do zahraničí, pak rozhodně nezapomeňte na cestovní pojištění. Bez něj se totiž vystavujete riziku vysokých plateb ve chvíli, kdy se vám na dovolené něco stane. Cestovní pojištění stojí pár korun, přitom vám ale dokáže ušetřit tisíce korun.

Ohřev vody: Plyn nebo elektřina?

Ohřev vody: Plyn nebo elektřina?

Ohřev teplé vody je jednou z nejpodstatnějších částek mnoha rodin. I zde lze výrazně ušetřit a to bez omezení současné spotřeby. Je levnější plyn nebo elektřina? Jsou plynové karmy bezpečné a nabídnou komfort bojleru?

Ručit nebo neručit?

Ručit nebo neručit?

Tuhle situaci zná asi většina lidí. Přijde někdo z rodiny nebo přátel s prosbou, abyste se stali ručitelem k jejich úvěru. Mnoho z nás si řekne, že přece své sestře tuhle žádost nemůže odmítnout. A tak potom stojíte v bance a podepisujete úvěrovou smlouvu. Ale víte, že být ručitelem může být opravdu…Srovnání cen energií