verze pro tisk

Elektronika ze supermarketů: Vyhozené peníze nebo chytrá koupě?

27. duben 2013

Koupit levnou elektroniku lze nejenom na pochybných tržnicích, ale i v seriózních supermarketech. Jaká je kvalita levné elektroniky ze supermarketu. Vyplatí se investovat do drahých značkových originálů?

Reklama

Reklamní letáky vás lákají na akční levnou elektroniku ze supermarketů. Jedná se o počítače, fotoaparáty, tiskárny, televize, holící strojky, brusky, přehrávače a mnohé další. Ovšem je toto zboží kvalitní nebo pouze levné.

Značkové zboží v akci

Pokud vám supermarket nabídne značkové zboží za výhodnou cenu, není co řešit. Hlavní výhodou supermarketů je jejich velikost a oblíbenost. Kvůli tomu si mohou dovolit nakoupit velké množství značkové techniky za velkoobchodní ceny a případně i se slevou.

Supermarkety často cílují na kvantitu. Nejenom že nakoupí za bezkonkurenční ceny, ale vzhledem k velkému množství si mohou dovolit snížit i marži. Cena je díky tomu velmi zajímavá, neodolatelná. Přitom se jedná o značkové zboží, úplně stejné najdete ve specializovaném obchodě i za dvojnásobek.

Vlastní zboží v akci

Supermarkety často prodávají elektroniku pod svoji značkou. Zaujmou především cenou. Ovšem v těchto případech je již funkčnost tnatelně horší. Ovšem pozor, rozhodně nelze paušalizovat a můžete narazit na kvalitní předmět či kus.

Obecně bych doporučil volit cenu pouze v případě, že nečekáte velké výsledky, případně potřebujete levný přístroj a počítáte se zničením či danou elektroniku budete využívat tak málo, že budete důvěřovat nižší ceně na úkor kvality (v mnoha případech).

Levná elektronika supermarketových značek není vhodná pro náročné zákazníky.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Využijte roli kupujícího: Nižší úrok nebo výhodné pojištění

Využijte roli kupujícího: Nižší úrok nebo výhodné pojištění

I když je český zákazník považován za málo náročného, postupně jsou i u nás prosazovány praktiky náročnějších (především západních) klientů. Co v roli kupujícího očekávat a co se nebát říct?

Ručit nebo neručit?

Ručit nebo neručit?

Tuhle situaci zná asi většina lidí. Přijde někdo z rodiny nebo přátel s prosbou, abyste se stali ručitelem k jejich úvěru. Mnoho z nás si řekne, že přece své sestře tuhle žádost nemůže odmítnout. A tak potom stojíte v bance a podepisujete úvěrovou smlouvu. Ale víte, že být ručitelem může být opravdu…

Kreditní nebo debetní platební karta?

Kreditní nebo debetní platební karta?

Mnoho lidí žije v přesvědčení, že v jejich peněžence je kreditní karta. To je ovšem omyl, klasická platební karta, kterou dostanete při otevření běžného účtu v bance je totiž debetní kartou.

Ohřev vody: Plyn nebo elektřina?

Ohřev vody: Plyn nebo elektřina?

Ohřev teplé vody je jednou z nejpodstatnějších částek mnoha rodin. I zde lze výrazně ušetřit a to bez omezení současné spotřeby. Je levnější plyn nebo elektřina? Jsou plynové karmy bezpečné a nabídnou komfort bojleru?Srovnání cen energií