verze pro tisk

Finanční rady zdarma

3. říjen 2016

Máte problémy zvládat své finance a potřebujete radu? Nečekejte, až bude pozdě, a vyhledejte odbornou pomoc. Existují bezplatné právní poradny, na které se můžete obrátit a své problémy vyřešit jednou provždy.


Typy poraden v České republice

V České republice můžete bezplatné poradenství získat v Poradnách při finanční tísni nebo v poradnách sdružených v Asociaci občanských poraden. Poradenství ohledně exekucí poskytují zdarma v poradnách, které zřídila Exekutorská komora.

Níže naleznete odkazy na webové stránky, kde získáte více informací:

 

 

Pokud tedy přijdete o zaměstnání, půjčky Vám přerůstají přes hlavu a nevíte, co si počít, nestrkejte hlavu do písku a požádejte o bezplatnou pomoc. Zmíněné poradny začaly v Česku vznikat teprve před několika lety a v současné době jich u nás funguje asi přes dvacet. Počet lidí, kteří se na tyto poradny obrací, každým rokem roste. Všechny poradny jsou neziskovými organizacemi a jejich služby jsou zdarma. Rady Vám zde poskytnou právníci či speciálně vyškolení pracovníci.

Čemu se poradny věnují?

Mohou Vám tu například vypracovat návrh na oddlužení, pomoci s osobním bankrotem nebo poradit ohledně exekucí aj.

Činnost těchto poraden podporují i mnohé banky, protože pomáhají jejich klientům řešit finanční problémy a radí, jak se do stejné situace nedostat znovu. S problémy ohledně exekucí se můžete obrátit i přímo na bezplatné právní poradny pod exekutorskou komorou, které Vám pomohou s Vašimi právy a povinnostmi, ale i s právy a povinnostmi exekutorů.

Kdo se na poradny nejčastěji obrací?

Lidé, kteří přicházejí žádat o pomoc do bezplatných poraden, se nejvíce zajímají o problémy s dluhy a s tím spojenými exekucemi, případně o osobní bankrot. Také chtějí vědět, jaká práva a povinnosti mají společnosti, u kterých si půjčili.

Důležitá je prevence

Bohužel se někdy stává, že přijdou klienti, kteří naletěli neférovým společnostem nebo podvodníkům, a tak přišli o své peníze. Těchto případů v poslední době přibývá. Pokud tedy chcete žádat o půjčku, vždy si důkladně danou společnost prověřte. Férová společnost uvádí zřetelně na svých stránkách kontaktní údaje i obchodní podmínky. Příkladem může být Zaplo.CZ, na jejichž stránkách www.zaplo.cz naleznete všechny potřebné údaje, včetně půjčkové kalkulačky, která Vám jasně ukáže konečnou cenu půjčky.

Finanční poradci „naoko“ zdarma“

Pozor si ale dávejte i na finanční poradce různých komerčních společností,pojišťoven a bank, kteří naoko nabízí své finanční poradenství zdarma. Většinou se jedná o prodej produktů a finanční poradenství zdarma je jen reklamní trik, který Vás má nalákat na schůzku. Pokud daného finančního poradce platí určitá společnost, platí jej za to, že nabízí a prodává její produkty, nikoliv za rady zdarma. Pokud se tedy dostanete do problémů, řešte svou situaci včas a obraťte se raději na zkušené odborníky z bezplatných poraden. Přejeme Vám mnoho štěstí!

Komerční sdělení

-jaz-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 2.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zhodnotit volné finanční prostředky

Jak zhodnotit volné finanční prostředky

Zhodnocování volných finančních prostředků patří k jedné z nejdůležitější součástí finančního rozhodování. Znáte současné příležitosti trhu? Co představuje konzervativní a co naopak riskantní investici?

Kontokorentní úvěr, finanční rezerva na vašem běžném účtu

Kontokorentní úvěr, finanční rezerva na vašem běžném účtu

Hodilo by se vám mít někde bokem k dispozici finanční prostředy pro případ nouze? Abyste měli prostě kam sáhnout, když se nečekaně rozbije pračka, a nebo když se vám jen opozdí výplata? Bez drahého úročení a složitého zřizování? K tomu je jako dělaný kontokorentní úvěr.

Finanční služby mBank: Jaké produkty banka nabízí

Finanční služby mBank: Jaké produkty banka nabízí

Jednou z oblíbených tuzemských bank, kterou v současné době využívají desítky tisíc lidí, je mBank. Tento bankovní ústav svým klientům přináší řadu služeb a produktů. Nejvýznamnější z nich si představíme v tomto článku.

Kurz finanční gramotnosti: Jak zacházet s příjmy a pokrýt výdaje

Kurz finanční gramotnosti: Jak zacházet s příjmy a pokrýt výdaje

Máte problém vyjít se svými příjmy? Připadá vám, že jste jen otroky poplatků a děsíte se otevřít schránku kvůli neustále novým složenkám? Ukážeme vám, jak sestavit rodinný rozpočet a zacházet s penězi.Srovnání cen energií