verze pro tisk

Home Credit, Profi Credit či Provident: Dlužníci mají stále větší problémy splácet své závazky

29. listopad 2013

Před příchodem Vánoc mnozí z vás jistě přemítají nad tím, kde vzít peníze na vánoční dárky. Někteří se pak obrátí na nebankovní společnosti, které nabízejí půjčky za velmi příznivých podmínek, respektive za takových podmínek, kdy je jejich získání umožněno drtivé většině žadatelů. To však v dlouhodobějším horizontu přináší jeden negativní aspekt. Půjčky není schopno splácet stále větší procento klientů.

Reklama

Co stojí za dluhy?

Dlužníci, kteří si v minulosti vzali nebankovní půjčky, jako jsou Provident, Profi Credit nebo Home Credit, mají rok od roku větší problémy se splácením. Dnes už je prakticky každý osmý klient těchto společností ve zpoždění s řádnými splátkami.

Je to dáno do značné míry tím, že lidé zkrátka přecení své síly a možnosti a vezmou si půjčku, která má pro ně příliš vysoké splátky. Nějaký čas dokážou splácet bez problémů, pak se však postupně dostávají do stále větších potíží, které mnohdy končí až exekucí, případně osobním bankrotem.

Příliš nepomáhá ani spolupráce s oddlužovacími agenty, kteří jim slibují, že za určitý poplatek zajistí oddlužení. V praxi pak ale pouze oddálí tíživou situaci dlužníků, kteří se stejně dříve či později dostanou opět do problémů, mnohdy ještě větších.

Jak se vyhnout stavu, kdy nebudete mít na splácení půjčky

Nebankovní půjčky je tak potřeba si brát zodpovědně. Především si spočítejte, na kolik vás vyjde měsíční splátka. Od svých příjmů pak odečtěte veškeré výdaje a také onu splátku. Pokud vám nezbývá dosti peněz, bude takováto půjčka dosti rizikovou záležitostí. Důležitá je také doba splácení. Musíte mít na paměti, že vás půjčka zatíží minimálně na dobu několika měsíců, možná i let.

Až 900 tisíc dlužníků

Údaje, které hovoří až o 900 tisících dlužníků v ČR, signalizují, že zde problém se splácením půjček existuje a je stále větší. Finanční gramotnost je v tuzemsku naopak poměrně malá.

Období před Vánoci je přímo ideální pro nebankovní společnosti, které nabízejí různé bonusy a výhody na své produkty. Před tím, než si sjednáte půjčku Provident, Profi Credti či Home Credit, přemýšlejte a spočítejte si své možnosti.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Profi Credit půjčka

Profi Credit půjčka

Potřebujete-li rychle peníze, je dnes nejideálnější variantou vyzkoušet některou z online půjček. Jsou vyřízené během několika málo minut, nemusíte se trmácet na pobočku a zjišťovat, zda úvěr dostanete. Všechno si snadno vyřídíte z domova. Taková je i půjčka od české společnosti Profi Credit Czech. …

Home Credit: Půjčka online se zajímavými podmínkami

Home Credit: Půjčka online se zajímavými podmínkami

Půjčky online dnes poskytuje celá řada nebankovních společností. Zorientovat se v nabídce tak není jednoduché. Vždy je ale lepší vsadit na osvědčenou společnost, nežli zkoušet firmy, které v tuzemsku nemají tak dobré zázemí a dlouholeté zkušenosti. Mnoho spokojených zákazníků má již dlouhá léta Home…

Profi CZ: Firma, která vám pomůže vyřešit problémy s nepoctivými dlužníky

Profi CZ: Firma, která vám pomůže vyřešit problémy s nepoctivými dlužníky

Uzavřeli jste s někým smlouvu o zápůjčce a nyní řešíte problém, kdy vám dlužník nechce splatit svůj dluh? Vězte, že nejste jediní, nepoctivých dlužníků bohužel neustále přibývá. Mají pocit, že na ně jako věřitelé nedosáhnete. Svou pomoc nabízí společnost Profi CZ.

ACEMA Credit: Kdy se vyplatí nebankovní půjčka bez registru?

ACEMA Credit: Kdy se vyplatí nebankovní půjčka bez registru?

Pokud potřebujete půjčit peníze, určitě na internetu narazíte na nabídku takzvané nebankovní půjčky bez registru? Před tím, než o ni požádáte, je dobré si ujasnit, co od tohoto typu půjčky lze očekávat a kdy je vlastně vhodné ji využít.Srovnání cen energií