verze pro tisk

I nedlužníci mají problémy s vymahači: Příklad z reálného života

21. listopad 2013

Nic nedlužíte, ale přesto má na vás exekuce spadeno? Ukážeme vám případ, ve kterém se i lidé bez dluhů dostali na seznam dlužníků. Jak bojovat s neoprávněným odsouzením a jak se případně na seznam dlužníků ani nedostat.

Reklama

I když žádné dluhy nemáte, může vás exekuce nepříjemně zaskočit. Pokud si myslíte, že se vám to nemůže stát, jste na omylu. Chyba, podvod, neopatrnost, to jsou nejčastější příčiny „bezdůvodných“ exekucí.

  1. Podvod
  2. Chyba
  3. Neopatrnost – nic nepodepisujte
  4. Příklad z praxe

Podvod

Nedůvěryhodná, neznámá společnost s vámi chce uzavřít smlouvu, ze které pro vás nic nevyplívá. Může se jednat například o otevření účtu u nebankovní společnosti a předpřipravení eventuální půjčky. Pracovník vám sdělí, že s touto smlouvou pouze zavoláte a peníze máte připraveny. Ovšem co když jsou na smlouvě skryté poplatky, storna nebo peníze vybere někdo za vás?

Chyba

I exekutoři se mohou splést. Je to velmi nepříjemné, ale je to tak. Pokud se vše vysvětlí, je to určitě tím nejlepším možným řešením ze zmíněných. Jakmile se dozvíte, že dlužíte, okamžitě chtějte vědět za co, komu, kolik. Nechte si ukázat podepsanou smlouvu a další náležitosti.

Neopatrnost – nic nepodepisujte

Základem je nic nepodepisovat. Pokud smlouvu nepotřebujete, nic nepodepisujte. K čemu mít podepsané smlouvy, které jsou k ničemu? Pracovníci jednotlivých institucí jsou vyškolení, umí vytvořit správný psychický nátlak a k podepsání vás donutit. Naučit se musíte stejné postupy, nekompromisně odmítněte.

Příklad z praxe

Dvě ženy doplatily na svoji snahu pomoci kamarádce. Za ni podepsaly smlouvu o půjčce, nikdy žádné peníze neviděly, ale exekuce navštívila právě je. I když se kamarádka, za kterou smlouvu podepsaly ke všemu přiznala a chtěla vzít dluh na sebe, exekutoři trvali na svém.

Buďte velmi opatrní, pokud nemusíte, neručte, nepodepisujte a už rozhodně ne u pochybných společností, kde se smlouvy podepisují na ulici a podobně.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Profi CZ: Firma, která vám pomůže vyřešit problémy s nepoctivými dlužníky

Profi CZ: Firma, která vám pomůže vyřešit problémy s nepoctivými dlužníky

Uzavřeli jste s někým smlouvu o zápůjčce a nyní řešíte problém, kdy vám dlužník nechce splatit svůj dluh? Vězte, že nejste jediní, nepoctivých dlužníků bohužel neustále přibývá. Mají pocit, že na ně jako věřitelé nedosáhnete. Svou pomoc nabízí společnost Profi CZ.

Kdo nejvíce spoří? Senioři a podnikatelé mají finance na několik měsíců

Kdo nejvíce spoří? Senioři a podnikatelé mají finance na několik měsíců

V dnešní době, kdy se neustále zvyšují ceny je potřeba šetřit. Jak jsou na tom obyvatelé České republiky, co se týče úspor a utrácení peněz? Kdo má našetřeno nejvíce a dokázal by ze svých úspor vydržet několik měsíců?

Češi mají životní pojištění, ale v nedostatečné míře: Jak se pojistit?

Češi mají životní pojištění, ale v nedostatečné míře: Jak se pojistit?

Životní pojištění patří mezi nejprodávanější služby pojišťoven. Pojištěn je téměř každý Čech a to někdy i několikrát. Ovšem za co si platíte? Neutrácíte stokoruny měsíčně zbytečně?

Úrokové sazby hypoték na absolutním minimu: Využijte hypotéky nyní, levnější nebude

Úrokové sazby hypoték na absolutním minimu: Využijte hypotéky nyní, levnější nebude

Hypotéka je nejběžnějším financováním bydlení. V současné době je nejlevnější ve své historii. Jak na hypotéce zaplatit co nejméně nebo jak si snížit splátky současné hypotéky? Půjčte si peníze na bydlení levně.Srovnání cen energií