verze pro tisk

Internet i na dovolené? Ceny roamingu klesají

5. červenec 2014

Surfujete často na internetu, nebo jen vyřizujete pracovní záležitosti a dovolenou bez připojení k internetu byste si nedovedli představit? Máme pro vás dobrou zprávu, ceny roamingu pro tuto sezónu klesly, takže si můžete v klidu dopřát i balíček dat do zahraničí.

Volání a SMS v rámci EU

Ceny roamingu se opravdu snížily, což dokazuje i to, že mnozí zákazníci mohou mít paradoxně dražší volání na území ČR, než když budou volat své rodině ze zahraničí.

U operátorů máte možnost si aktivovat více typů roamingů. O2 nabízí tarif Volání bez hranic, kdy za SMS, příchozí a odchozí hovor (1 minuta) ve vybraných zemích zaplatíte vždy 3,90 Kč. Pozor si ale dejte na spojovací poplatky.

Jestliže cestujete po EU, tak se vám vyplatí aktivovat si Eurotarif, kdy máte příchozí hovor za 1,65 Kč, SMS za 1,95 Kč a odchozí minutu hovoru za 6,30 Kč.

Na roamingu ale můžete ušetřit, a to v případě, že si pořídíte internet a s domovem budete ve spojení prostřednictvím Facebooku, Viberu či jiných chytrých aplikací.

Internet na cestách

U operátorů si můžete zakoupit zakoupit různé datové balíčky. U O2 zaplatíte za balíček pro Evropu 300 Kč za 150 MB. Výhodnější jsou v tomto případě virtuálové. Mobil.cz nabízí službu Datuji v Unii, která zahrnuje 100 MB za 185 Kč.

Při paušálu musíte ovšem počítat s tím, že data se vztahují k zúčtovacímu období, což nemusí korespondovat s vaší dovolenou. U virtuálních operátorů si balíček můžete zakoupit a po jeho vyčerpání pohodlně znovu aktivovat v internetové samoobsluze.

Již příští rok bychom se ovšem měli koněčně dočkat zrušení roamingu v rámci EU, pak to bude s cestováním ještě mnohem jednodušší.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

GE money bank internet banka: přihlášení snadno a rychle

GE money bank internet banka: přihlášení snadno a rychle

Využívat internetové bankovnictví u GE money bank můžete během několika vteřin. Internetové bankovnictví je snadné a bezpečné. Přečtěte si návod, jak se do internetového bankovnictví GE money bank přihlásit.

Co ovlivňuje ceny povinného ručení?

Co ovlivňuje ceny povinného ručení?

Povinné ručení je ze zákona povinné pro každého provozovatele vozidla. Bez jeho zřízení nesmíte s autem na pozemní komunikaci. Kdyby se nedejbože něco stalo, všechny náklady ponesete na svých bedrech. A škody se snadno umí vyšplhat do milionových částek.

Ušetřete za elektřinu: Rostoucí ceny neznamenají vyšší účty

Ušetřete za elektřinu: Rostoucí ceny neznamenají vyšší účty

Rostoucí ceny energií lze zastavit pouze změnou dodavatele. Ovšem účet za elektřinu lze snížit, respektive stabilizovat i jinými způsoby. Podívejte se, jak na elektřině nejvíce ušetřit a neomezovat spotřebu.

Nejlepší investice 2015: Poradíme, kam investovat

Nejlepší investice 2015: Poradíme, kam investovat

Jako investoři byste měli mít přehled o tom, jaké investice se pro rok 2015 dají očekávat za nejvýhodnější. My vám přinášíme několika zajímavých tipů, které stojí za to zvážit.Srovnání cen energií