verze pro tisk

Internetové recenze: Dá se jim věřit?

30. červen 2014

Recenze může být podvod

Reklama

Jak se chovat k zákazníkovi?

Většina lidí si před nákupem na internetu daný e-shop proklepne pomocí různých internetových recenzí od spokojených či nespokojených zákazníků. Ovšem ne všechny recenze mohou být 100% pravdivé.

Recenze může být podvod

Recenzí je plný internet, jak ale poznat čemu věřit a co je naopak podvod? Je všeobecně známé, že recenzi může napsat každý. Což v praxi znamená, že pokud někdo potřebuje přilákat zákazníky, tak může obepisovat různé stránky s tím, jak je se zbožím z daného obchodu spokojen. Dokonce si může nechat napsat recenzi na objednávku.

Existují samozřejmě také pravdivé recenze. Takovou recenzi můžete napsat až po nákupu daného zboží a prodejce můžete ohodnotit hvězdičkami či jiným symbolem.

Mnoho lidí recenzím nevěří, jelikož si nejsou jistí, zda se jedná o opravdovou zkušenost zákazníka či podvod. Ti ani recenze nečtou a nevyhledávají, daný produkt si prostě koupí. Pak je ale další skupina lidí a ta naopak dá hlavně na negativní recenze a ve všem hledá nejdříve zápory.

Jak se chovat k zákazníkovi?

Každý e-shop by se měl k zákazníkovi za jakékoliv situace chovat slušně. I když vás klient vytočí sebevíc, nemůžete nechat volný průchod svým emocím, ale musíte se chovat zdvořile.

Pokud budete problémové situace řešit rychle a klidně, dočkáte se pozitivní recenze. Jestliže se naopak necháte unést, budete se divit, jak špatná recenze může poškodit menší podnik.

Pište recenze, abyste pomohli dalším lidem při nákupu. I když někteří recenzím nedůvěřují, jiní by si bez ní nekoupili ani ponožku. Věnujte proto svůj čas vyplnění formuláře či sepsání pár vět.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Internetové bankovnictví FIO: Jde to i jednodušeji?

Internetové bankovnictví FIO: Jde to i jednodušeji?

FIO, poměrně nová banka na české trhu láká na nulové poplatky. Ovšem jak je to se službami. Dokáže internetové bankovnictví této malé banky konkurovat největším českým bankám? Je jednoduché bankovnictví výhodou nebo spíše nevýhodou? Otestovali jsme za vás.

Internetové bankovnictví KB: Bezpečí především

Internetové bankovnictví KB: Bezpečí především

Vyzkoušeli jsme za vás internetové bankovnictví KB. Zajímá vás, jak si jedna z největších bankovních společností v našem testu vedla a zda bychom internetové bankovnictví tohoto „giganta“ mohli doporučit i vám?

Internetové bankovnictví české pošty

Internetové bankovnictví české pošty

Češi využívají internetového bankovnictví nejčastěji u české pošty. Jak si tohoto prvenství váží samotná Česká pošta a nabízí svým klientům maximum? Proč zůstat, případně nezůstat právě zde a co vše internetové bankovnictví nabízí.

Internetové bankovnictví poštovní spořitelny

Internetové bankovnictví poštovní spořitelny

Nabídka internetového bankovnictví poštovní spořitelny je široká. I přesto je zde zachována jednoduchá struktura, která vás bude doprovázet při internetové obsluze vaše účtu. Dnes se podíváme především na jednorázový příkaz a další základní pojmy.Srovnání cen energií