verze pro tisk

Jak se starat o moderní baterie: Zapomeňte na stará pravidla

5. červenec 2013

Koluje mnoho fám a domněnek, jak se starat o moderní baterie, které nalezneme například v mobilním telefonu, ve fotoaparátu a dalších. I když jsou dnešní baterie skutečně na jiné úrovni i jim můžete prodloužit život o měsíce až roky.

Reklama

Staré černobílé telefony zdaleka neuměly to, co dnešní smartphony. Ve skutečnosti jste s nimi volali, smskovali a hráli jednoduché hry. Ovšem i přesto byly v jedné zásadní věci lepší – výdrž baterie. Na jedno nabití vydržel „hloupý“ telefon až týden. Pro dnešní smartphony jsou rekordní dva dny a to při podprůměrném používání. Navíc kapacita baterie dnešních telefonů je až o tisíce mAh větší. Na co si dát pozor?

Vybíjení na nulu

Každý o tom určitě slyšel, vybijte vᚠtelefon na nulu a poté doplnit na 100 procent. Baterie tím ztrácí minimum kapacity atd. Ano, to platilo u hloupých telefonů s malou kapacitou. Všem dnešním moderním telefonům to naopak škodí. Baterie je připravena na časté nabíjení a ideálně by se dokonce měla nabíjet už na 50 procentech a vypojit z nabíječky na 95 procentech. Ani přebíjení, i když nabíjení se na 100 procentech vypne, není pro nové baterie zdravé.

Naprosté vybití do vypnutí nedělá vašim smartphonům dobře. Samozřejmě když se to párkrát stane, nevadí.

Teplota

Největším nepřítelem baterií je teplo. Při 0 °C ztratí vaše baterie asi 6 procent ročně. Při 20 °C je to asi 15 procent. Kdyby vaše baterie byla trvale ve 40 °C za jeden rok přijde o 35 procent z celkové kapacity. S tím je spojeno i bezdrátové nabíjení, které sice je cool, ale telefon zbytečně zahřívá.

Samozřejmě teplým dnům se nevyhnete, jen ponechte vᚠtelefon ve stínu a zbytečně ho nevystavujte teplu.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Práva zaměstnanců: Jak vám může zaměstnavatel snížit mzdu

Práva zaměstnanců: Jak vám může zaměstnavatel snížit mzdu

Snížení mzdy může vést v mnoha případech k finančním problémům. Víte, jak hodně může vaši finanční situaci ovlivnit zaměstnavatel? Buďte o krok napřed a nenechte si líbit nekalé praktiky.

Rychlá půjčka před výplatou dnes

Rychlá půjčka před výplatou dnes

Doby, kdy jsme čekali dlouhé fronty na pobočce bank kvůli půjčky jsou nenávratně pryč. Moderní doba si žádá moderní možnosti jak si půjčit s minimem dokladů a rychle.

Neplate za kancelář. Využijte virtuální sídlo

Neplate za kancelář. Využijte virtuální sídlo

Podnikáte a jste stále na cestách? Nemusíte mít stálou kancelář? S klienty se sice nesetkáváte často, ale když už, nechcete je vodit do restaurací nebo kaváren? Ale platit za pronájem dobrého místa si nemůžete dovolit? Pak využijte virtuální kancelář. Ve světě tolik rozšířená podoba podnikání si zís…

Jak napsat newsletter, který zaujme?

Jak napsat newsletter, který zaujme?

Newsletter zná každý, většina má denně plnou mailovou schránku právě kvůli těmto zprávám. Mnoho z nich je ovšem označeno za spam, a tak si jej cílový zákazník nikdy neotevře. Existuje několik druhů newsletterů, vy musíte napsat ten správný, abyste zakázníka nejen oslovili, ale doslova přitáhli.Srovnání cen energií