verze pro tisk

Jak ušetřit za potraviny: Nákup v zahraničí

10. březen 2014

Čechům je často vytýkána nízká finanční gramotnost. Podle informací z pohraničí tomu tak rozhodně není. Češi se naučili nakupovat v zahraničí nejen potraviny, měsíčně tím ušetří tisíc korun i více. Proč nakupovat v zahraničí a co je nejvýhodnější, to se dozvíte v našem článku.

Kde je levněji

Bydlet v pohraničí je značnou výhodou. Ovšem pouze v případě, pokud nejste v blízkosti Rakouska. Právě Rakousko je naším jediným sousedem, kde je si ještě připlatíme a nákupy se zde tedy nevyplatí. Polsko, Slovensko i Německo již má co nabídnout.

Potraviny z Polska

Lidé často kritizují kvalitu polských potravin. V pohraničí to ovšem není vidět a Češi zde nakupují ve velkém prakticky vše, co jim přijde pod ruku. Od brambor, přes zeleninu, až po maso. Cena je zde hlavním lákadlem. Pokud navíc uděláte jeden velký nákup za měsíc nebo dva měsíčně, ušetříte i více než tisíc korun.

Potraviny ze Slovenska

Mírně levněji je i na Slovensku. Mnoha obyvatelům pohraničí se výlet k východním sousedům vyplatí. I zde je možné výrazněji ušetřit, navíc nulová jazyková bariéra odbourává veškeré hranice.

Potraviny z Německa

Průměrný plat v Německu je po přepočtu přes 100 000 Kč. V České republice je pouze 24 836 Kč. I přesto se vyplatí Čechům v Německu nakupovat. Důvody těchto nákupů jsou dva. Některé potraviny jsou i zde levnější, zbytek je minimálně kvalitnější a to většinou za stejnou cenu. Český zákazník se podívá do Německa, ušetří a ještě získá větší kvalitu. Na nákup se zdá být Německo nejlepším sousedem a obyvatelům z pohraničí, případně rovnou našim německým sousedům můžeme kvalitu i cenu potravin jen závidět.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Nákup drahých kovů se vyplatí i drobným investorům

Nákup drahých kovů se vyplatí i drobným investorům

U mnoha lidí panuje představa, že obchod s drahými kovy je záležitostí pouze bohatých firem a lidí, kteří mají velký majetek. V dnešním článku se dozvíte, že se investiční zlaté slitky i další drahé kovy vyplatí nakoupit i drobným střadatelům. A nákup může proběhnout velmi snadno díky společnosti Au…

Zlaté mince: Prodej a nákup – vyplatí se v těchto týdnech?

Zlaté mince: Prodej a nákup – vyplatí se v těchto týdnech?

Chystáte se investovat do zlata, avšak nemáte přehled o tom, zda je právě nyní ten správný čas na nákup? Pak vás určitě bude zajímat, jaký je aktuální vývoj cen zlata na trhu a co se dá do budoucna očekávat.

Cestovní pojištění vám dokáže ušetřit tisíce korun

Cestovní pojištění vám dokáže ušetřit tisíce korun

Chystáte-li se letos na cestu do zahraničí, pak rozhodně nezapomeňte na cestovní pojištění. Bez něj se totiž vystavujete riziku vysokých plateb ve chvíli, kdy se vám na dovolené něco stane. Cestovní pojištění stojí pár korun, přitom vám ale dokáže ušetřit tisíce korun.

Jak ušetřit při opravě auta?

Jak ušetřit při opravě auta?

Jako majitelé osobního automobilu se čas od času dostanete do situace, kdy se vám na vozidle něco poškodí. Pak je nutné počítat s tím, že si oprava vyžádá investice. Jak to udělat, abyste utratili co nejméně peněz.Srovnání cen energií