Jak ušetřit za potraviny: Nákup v zahraničí
10. březen 2014Čechům je často vytýkána nízká finanční gramotnost. Podle informací z pohraničí tomu tak rozhodně není. Češi se naučili nakupovat v zahraničí nejen potraviny, měsíčně tím ušetří tisíc korun i více. Proč nakupovat v zahraničí a co je nejvýhodnější, to se dozvíte v našem článku.
Kde je levněji
Bydlet v pohraničí je značnou výhodou. Ovšem pouze v případě, pokud nejste v blízkosti Rakouska. Právě Rakousko je naším jediným sousedem, kde je si ještě připlatíme a nákupy se zde tedy nevyplatí. Polsko, Slovensko i Německo již má co nabídnout.
Potraviny z Polska
Lidé často kritizují kvalitu polských potravin. V pohraničí to ovšem není vidět a Češi zde nakupují ve velkém prakticky vše, co jim přijde pod ruku. Od brambor, přes zeleninu, až po maso. Cena je zde hlavním lákadlem. Pokud navíc uděláte jeden velký nákup za měsíc nebo dva měsíčně, ušetříte i více než tisíc korun.
Potraviny ze Slovenska
Mírně levněji je i na Slovensku. Mnoha obyvatelům pohraničí se výlet k východním sousedům vyplatí. I zde je možné výrazněji ušetřit, navíc nulová jazyková bariéra odbourává veškeré hranice.
Potraviny z Německa
Průměrný plat v Německu je po přepočtu přes 100 000 Kč. V České republice je pouze 24 836 Kč. I přesto se vyplatí Čechům v Německu nakupovat. Důvody těchto nákupů jsou dva. Některé potraviny jsou i zde levnější, zbytek je minimálně kvalitnější a to většinou za stejnou cenu. Český zákazník se podívá do Německa, ušetří a ještě získá větší kvalitu. Na nákup se zdá být Německo nejlepším sousedem a obyvatelům z pohraničí, případně rovnou našim německým sousedům můžeme kvalitu i cenu potravin jen závidět.
Autor: Jiří Vencl
Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+
[Nahoru ↑]