verze pro tisk

Jak ušetřit za roaming: Levné mobilní služby v zahraničí

3. květen 2013

Mobilní služby jsou pro mnoho uživatelů velkým strašákem. Někteří si dokonce mobil v zahraničí vypínají. Ovšem i ze zahraničí lze volat levně, v některých případech dokonce levněji než v ČR.

Reklama

Výběr roamingu

Váš operátor nabízí několik variant, jak využívat mobilní služby v zahraničí. Prvním faktorem je aktivní roaming, následně vybíráte mezi jednotlivými roamingovými tarify. Nabídky operátorů se mírně liší, většinou se rozhodujete, zda zvolíte levnější sms nebo volání či dokonce příchozí hovory zdarma (po určitý počet minut). Záleží jen na vašich preferencích, zda chcete přijímat hovory nebo psát smsky. Pozor, roaming není ve všech zemích stejný.

Zahraniční sim karta

Jedním z řešení je koupě zahraniční předplacené sim karty (bez závazků). Platíte jen za to, co provoláte. Navíc pokud vás je v cizí zemi více, můžete si levně volat/psát mezi sebou.

Datová sim karta – Internet

Nejdražší roamingovou službou je internet. A právě internet je v zahraniční často levnější než v ČR. Například v Anglii si koupíte internet na měsíc za 10 liber, k dispozici máte 1 GB. Jedná se o předplacenou datovou sim kartu.

I tímto způsobem můžete volat (Skype, Viber, FaceTime a další). Navíc jste online, podíváte se na maily...

Worldsim

Pokud chcete jen volat a psát sms, vyplatí se vám Worldsim. Sim karta přímo určená na cesty. Volání z celého světa vás vyjde doslova na pár korun (po Evropě většinou za 0,4 amerického dolaru). Pro cestovatele jednoznačná volba (osobně vyzkoušeno a mohu jen doporučit), cenově mírně zaostává pouze v rámci EU (výhodnější jsou některé roamingové tarify přímo od tuzemských operátorů).

Na drahý roaming zapomeňte, pořiďte si Worldsim, internet nebo správně nastavte roaming. Datovou sim kartu můžete koupit i do vašeho tabletu, přes který můžete následně volat (Skype, Viber, FaceTime a další). Buďte ve spojení kdekoliv na světě.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Přestavba na ethanol: Jak jezdit levně

Přestavba na ethanol: Jak jezdit levně

Nejen dieselové motory dokáží jezdit ekonomicky. Pokud máte benzínový motor a chcete ušetřit, můžete zvolit E85. Navíc toto palivo nepotřebuje další nádrž ani radikální zásahy do automobilu.

Povinné ručení online: Rychle a levně

Povinné ručení online: Rychle a levně

Kupujete nový automobil? Pak se nevyhnete otázce povinného ručení. Toto pojištění je dnes na trhu finančními institucemi velmi oblíbené. Musí ho mít každý majitel vozu, proto ho najdete v každé pojišťovně. Chcete,aby bylo levné, ale nemáte čas obíhat každou pojišťovnu a dělat si srovnání? Nevadí. Dí…

Jak na levné internetové nákupy? Využijte slevové kódy a kupony

Jak na levné internetové nákupy? Využijte slevové kódy a kupony

Mnozí z vás už jistě poznali, že nákupy zboží či služeb přes internet jsou mnohdy o poznání výhodnější nežli v případě, že jdete do klasického obchodu. Nyní ale i při samotných internetových nákupech můžete ušetřit ještě více peněz. Stačí využít nabízené slevové kódy a kupony. Jak na to?

Levné vytápění skladů pomocí infrazářičů: Snižte náklady na provoz firmy

Levné vytápění skladů pomocí infrazářičů: Snižte náklady na provoz firmy

Větší firmy, které využívají různé velkokapacitní sklady, často řeší problém, jak efektivně vytápět tyto velké objekty. Musí zajistit ideální teplotní podmínky pro své zaměstnance, ale také pro zboží, které je zde případně skladováno. Vytápět velké místnosti typu průmyslových skladů obyčejnými radiá…Srovnání cen energií