verze pro tisk

Jak zažádat o rozvod?

16. leden 2014

Žádost o rozvod může probíhat dvojím stylem. V tom lepším a méně častém případě se na všem dohodnete a rozvod je jen formalitou. Ovšem jak to probíhá v opačném případě. Jak rozvod začít, a na jaké papírování a finanční částky se připravit.

Reklama

Nesporný rozvod

Pokud se na rozvodu a všech jeho okolnostech, tedy majetku, bydlení, dětech a podobně domluvíte, rozvod je hračkou. V takovém případě soud ani nezkoumá příčiny rozvratu. Bohužel tato forma je ve většině případů až příliš hezká na to, aby byla reálná.

Reklama

Sporný rozvod

Rozvod začíná žalobou. Pokud máte děti, je nutné ještě před rozvodem podat návrh na úpravu poměrů dítěte na dobu po rozvodu. Žalobu můžete podat svépomocí, využít lze internetových vzorů. Pokud si na to netroufáte, kontaktujete advokáta. Advokát vás nemusí zastupovat po celou dobu a může vám pomoci jen s podáním žaloby, případně vám předá tipy, jak se na soud připravit. Cenově zde utratíte aspoň 1 000 Kč.

Cena rozvodu

Za návrh na soud zaplatíte 500 Kč. Tomuto poplatku se můžete vyhnout, když dokážete, že jste ze sociálně slabé skupiny.

Soud

Soud následně rozhodne o majetku, dětech (kdo bude platit alimenty a s kým budou žít). Zároveň se řeší i přenechání nájemní smlouvy. Pokud jste smlouvu uzavřeli jako manželé, je jedno, že je na smlouvě uveden pouze jeden z manželů, tak na nájemní smlouvu máte stejný nárok oba.

Rozvod si určitě promyslete. Existuje mnoho situací, kdy je to jediné a nejlepší řešení a teprve po rozvodu se vám skutečně uleví.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Nejlépe placená zaměstnání: Co studovat a kde je vykonávat

Nejlépe placená zaměstnání: Co studovat a kde je vykonávat

Peníze jsou důležitým faktorem v našem životě. Pro mnoho lidí jsou tím nejlepším motivátorem. Zároveň se používají k měření společenského statusu, prestiže. V jaké oblasti dostanete královsky zaplaceno?

ČS půjčka České spořitelny

ČS půjčka České spořitelny

Jste ve finanční tísni a nutně potřebujete půjčit? Nevěříte nebankovním společnostem, a jste rozhodnuti o úvěr žádat v bankách? Pokud chcete spolehlivou půjčku od kvalitní banky, vyzkoušejte ČS půjčku České spořitelny.

Kreditní nebo debetní platební karta?

Kreditní nebo debetní platební karta?

Mnoho lidí žije v přesvědčení, že v jejich peněžence je kreditní karta. To je ovšem omyl, klasická platební karta, kterou dostanete při otevření běžného účtu v bance je totiž debetní kartou.

Půjčky od Ferratum na 7 – 45 dní

Ve chvíli, kdy má člověk pár dní do výplaty a nemá v kapse ani korunu, je složité vydržet. Možností, jak tento problém řešit, je několik. Buď se obrátíte na známé či někoho z rodiny, což s sebou ale nese jistý pocit trapnosti a studu, nebo si peníze půjčíte daleko diskrétněji pomocí půjčky od Ferrat…Srovnání cen energií