verze pro tisk

Jak zrušit účet v bance: Na co se připravit a co nezapomenout?

9. únor 2014

Účet v bance může být větším závazkem, než se na první pohled může zdát. Pouze pár šťastlivcům se podaří zrušit účet během, respektive do druhého pracovního dne. U většiny zákazníků to trvá až 45 dní. Poradíme vám, na co se připravit a co si nezapomenout.

Reklama

Jak zrušit účet

Jste-li pevně rozhodnuti, že budete rušit bankovní účet, připravte si doklad totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas) a připravte se na návštěvu pobočky. Nic víc není potřeba, od věci ale není dohledání uzavřené smlouvy s bankou.

Zrušení účtu bez prodlevy

Zrušit bankovní účet okamžitě, podle smluvních podmínek do druhého pracovního dne, se vám podaří pouze v případě, kdy nevyužíváte platební instrumenty. Platebními instrumenty má banka na mysli platební kartu, trvalé příkazy a podobně. Před zrušením bankovního účtu doporučujeme zrušit v internetovém bankovnictví všechny trvalé příkazy a další platební nastavení. Pokud to neuděláte, vystavujete se riziku poplatku za zrušení těchto příkazů a zbytečnému prodloužení zrušení účtu.

Zrušení účtu s platební kartou

Využíváte-li k platebnímu účtu platební kartu, šeky nebo již výše zmíněné platební příkazy, je potřeba vše odevzdat a zrušit. Jen v takovém případě může být účet zrušen. Ovšem i když si vše připravíte, přinesete platební kartu a všechny závazky v internetovém bankovnictví zrušíte, nemáte vyhráno. I v takových případech trvá zrušení účtu průměrně 45 dnů, maximálně 60 dní od podání žádosti. Konkrétní lhůtu naleznete v podmínkách u podepsané smlouvy.

Jak se na zrušení účtu připravit

Pokud rušíte účet, většinou si zakládáte nový. Nejdříve doporučujeme zřídit nový účet, na nový účet převést peníze a starý účet připravit ke zrušení. Pozor, na starém účtu si nechte například 500 Kč k pokrytí bankovních poplatků.

Výše zmíněným postupem vše urychlíte, navíc se nemusíte obávat, že by vám banka pozastavila starý účet (ve zrušení) a vy byste se nedostali ke svým penězům. Během rušení účtu vyplníte také metodu, jakou chcete vyplatit zbytek financí na účtu.

Zrušení účtu se nemusíte obávat. Je to jednoduchý, byť někdy dlouhý proces.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Spořící účet od Air bank se drží na špici

Spořící účet od Air bank se drží na špici

Relativní nováček na českém finančním trhu – Air Bank – má za sebou první úspěchy. Velmi rychle totiž roste počet jejích klientů. Ke konci března (tedy po 4 měsících fungování) čítala téměř 20 000 klientů. Většina z nich si v Air Bank založila jejich výhodný spořící účet. Ten nabízí nejvyšší úročení…

Spořící účet Prima nabízí vysoký úrok a neomezený přístup k penězům

Spořící účet Prima nabízí vysoký úrok a neomezený přístup k penězům

Hledáte, kam uložit své finanční prostředky? Investice se bojíte, stavební spoření je na dlouhou dobu a na běžném účtu o peníze spíš přicházíte? Pak vyzkoušejte spořící účty. U nich máte jistotu, že o peníze nepřijdete, zhodnocují se a přitom k nim máte přístup. Vyzkoušet můžete třeba nový produkt o…

Zúročte peníze i na běžném účtu: Běžný účet nahrazuje spořící

Zúročte peníze i na běžném účtu: Běžný účet nahrazuje spořící

Air Bank začne od dubna 2013 poskytovat stejné úročení na běžném účtu jako na spořicím účtu. Nenechte své peníze ležet ladem a zúročte je i při maximální dostupnosti. Proč platit bankám, když ony mohou platit vám?

Půjčka ihned na účet bez poplatků jedné koruny

Pokud potřebujete malou rychlou půjčku do výplaty, většina společností po vás bude vyžadovat tzv. ověřovací poplatek 1 Kč. Ten slouží k ověření majitele účtu a potvrzení smlouvy. V mnoha případech to ale znamená především prodloužení doby, kdy peníze dostanete. Bankovní převod totiž může trvat až…Srovnání cen energií