verze pro tisk

Jste na neschopence? Pozor na kontroly

11. duben 2012

Mnoho lidí řeší lehčí zdravotní trable dovolenou nebo (pokud zaměstnavatel umožňuje) tvz. sickday. Že jít s angínou na neschopenku se nevyplatí, to jsme si už dávno snadno spočítali. Ne vždy je tohle ale možné. Pokud už musíte nastoupit na neschopenku, pořádně se informujte o tom, co dodržovat za povinnosti, abyste o dávky nepřišli, nebo neplatili pokutu za porušení léčebného režimu. Letošní změny zasáhly i tuto oblast a je přesně definováno, jak se nemocný má chovat.

Reklama

Nefunkční zvonek neomlouvá

Když vás kontrola dříve nezastihla doma, bylo relativně snadné se vymluvit na nefunkční zvonek nebo spánek. To od letošního ledna neplatí. Zvonek nezvoní? Váš problém. Pokud víte, že občas máte se zvonkem technické problémy, raději to nahlaste vašemu lékaři, který na to upozorní. Zvonek i byt navíc musíte mít označený jmenovkou.

Vycházky pouze 6 hodin i pro těhotné

Doby, kdy těhotná žena na neschopence měla neomezené vycházky, je bohužel pryč. Po novele platí jak pro ni, tak pro každého maroda možnost každodenních vycházek v rozmezí 6 hodin. Čerpat je můžete v době od 7-19hodin. To, jak budou skutečně nastaveny, určí váš lékař.

V některých případech je možné si dohodnout nastavení vycházek podle vaší potřeby, nebo je jednorázově či dočasně pozměnit.

Kontrola může přijít i víckrát

Pokud za sebou máte jednu úspěšnou kontrolu, nemyslete si, že máte vyhráno. Kontrolor může totiž přijít v průběhu nemoci vícekrát. A to brzy ráno, večer nebo v průběhu víkendu či státních svátků. U sebe mějte občanský průkaz a doklad o neschopence.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jste v dluhové pasti? Pomoci vám může osobní bankrot.

Jste v dluhové pasti? Pomoci vám může osobní bankrot.

Nabrali jste si hodně půjček a teď je nezvládáte splácet? Dluhy se vám hromadí a vy nevíte, jak z této situace ven? Vyhlídka peněz do budoucna také není růžová? Do této situace se může dnes dostat každý. Stojí za zvážení, zda nepožádat o soudem nařízené oddlužení.

Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 věci, které by jste měli vědět

Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 věci, které by jste měli vědět

Přemýšlíte o investici do stříbra, avšak zatím jste nenašli pádné důvody, proč zvolit právě tento drahý kov? Pak čtěte pozorně následující řádky. Dozvíte se z nich, proč je právě stříbro vhodnou komoditou, do které vložit své peníze.

Srovnávače cen: Na co si dát pozor?

Srovnávače cen: Na co si dát pozor?

Srovnávače cen jsou velmi hojně využívanou službou. Před nákupem určitého produktu si jistě pročtete recenze a poznatky ostatních uživatelů. Samozřejmě se budete snažit najít i obchod, který nabízí nejlepší cenu. Tuto situaci zná asi každý, kdo někdy nakupoval na internetu.

Kouzelná půjčka? Pozor na poplatky a úroky

Kouzelná půjčka? Pozor na poplatky a úroky

Potřebujete přilepšit několika stovkami navíc? Chybí vám pár korun do výplaty? Pak se určitě jako mnoho dalších lidí rozhlížíte po rychlých a dostupných půjčkách. Jednou z nich je v posledních dnech oblíbená Kouzelná půjčka. Zní to krásně, ale pozor. Pokud si dobře nepřečtete podmínky, nemusí být ni…Srovnání cen energií