verze pro tisk

Kde servisovat automobil v záruce: Autorizovaný nebo neautorizovaný servis?

31. říjen 2013

Prodejci nových automobilů se snaží své zákazníky udržet a velmi důrazně jim doporučují autorizovaný servis, výjimkou není ani hrubé zacházení a vyhrožování ztrátou záruky. Musíte s novým nebo zánovním automobilem do autorizovaného servisu?

Reklama

  1. Autorizovaný vs. Neautorizovaný servis
  2. Použité díly
  3. Automobil v záruce a neautorizovaný servis
  4. Autorizovaný servis neznamená vyšší kvalitu

Autorizovaný vs. Neautorizovaný servis

Skutečný rozdíl mezi autorizovaným a neautorizovaným servisem je menší než by se mohlo zdát. I automechanik z neautorizované dílny má přístup ke všem manuálům a technickým postupům při opravě automobilu nejen v záruce. Zároveň automobilky školí i automechaniky z neautorizovaných servisů.

Použité díly

Rozdíl může být v použitých dílech. Autorizovaný servis by měl používat pouze originální díly s logem automobilky. Neautorizovaný servis může šáhnout i po dílech druhotné výroby. Takový díl musí být od renomovaného výrobce a splňovat všechny podmínky automobilky. Kvalitativně by měl být rozdíl téměř nulový a neovlivní životnost ani chování automobilu.

Automobil v záruce a neautorizovaný servis

Majitelům nových automobilů je často vyhrožováno ztrátou záruky a to ihned po návštěvě neautorizovaného servisu. K něčemu podobnému ovšem nemají automobilky právo a nebojte se hájit. Podle blokové výjimky stanovené EU máte právo na volbu servisu a to bez ztráty záruky. Neautorizovaný servis ovšem musí dodržet postupy a kvalitu dílů stanovených automobilkou.

Autorizovaný servis neznamená vyšší kvalitu

Autorizovaný servis nemusí být ani zárukou vyšší kvality a vaší spokojenosti. Často si pouze platíte za drahý showroom a slečnu na recepci. Vše je o lidech a poctivý neautorizovaný servis může nabídnout nejen levnější, ale i kvalitnější služby, než některé autorizované servisy. Výběr je jen na vás.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

servis 24: Internetové bankovnictví česká spořitelna

servis 24: Internetové bankovnictví česká spořitelna

Internetové bankovnictví české spořitelny můžete začít využívat již během několika minut. Provedeme vás krok po kroku od prvního přihlášení až po zadání platby. Využívejte internetového bankovnictví na maximum.

Využijte roli kupujícího: Nižší úrok nebo výhodné pojištění

Využijte roli kupujícího: Nižší úrok nebo výhodné pojištění

I když je český zákazník považován za málo náročného, postupně jsou i u nás prosazovány praktiky náročnějších (především západních) klientů. Co v roli kupujícího očekávat a co se nebát říct?

Ručit nebo neručit?

Ručit nebo neručit?

Tuhle situaci zná asi většina lidí. Přijde někdo z rodiny nebo přátel s prosbou, abyste se stali ručitelem k jejich úvěru. Mnoho z nás si řekne, že přece své sestře tuhle žádost nemůže odmítnout. A tak potom stojíte v bance a podepisujete úvěrovou smlouvu. Ale víte, že být ručitelem může být opravdu…

Ohřev vody: Plyn nebo elektřina?

Ohřev vody: Plyn nebo elektřina?

Ohřev teplé vody je jednou z nejpodstatnějších částek mnoha rodin. I zde lze výrazně ušetřit a to bez omezení současné spotřeby. Je levnější plyn nebo elektřina? Jsou plynové karmy bezpečné a nabídnou komfort bojleru?Srovnání cen energií