verze pro tisk

Kouření v restauracích? V roce 2015 se možná dočkáme změny

28. srpen 2014

Kouření v barech a restauracích je velmi diskutovanou záležitostí. Lidé jsou pochopitelně rozděleni na dva tábory. Kuřáci si myslí, že je to v pořádku, naopak nekuřákům cigarety vadí a chtějí si v restauracích užít čistého vzduchu.

Zákaz kouření?

Objevila se novela zákona, která by měla plošně zakázat kouření v restauracích, barech a podobných zařízeních. Nesmělo by se kouřit nikde, kde dochází ke konzumaci potravin, do čehož se započítávají i nápoje.

Nekuřáci by tento krok jistě uvítali. V současné době se majitel restaurace sám může rozhodnout, jaký jeho podnik bude. Prostory pro kuřáky může od těch nekuřáckých oddělit, ale je povinnen mít na dveřích cedulku, která bude označovat, o jaký typ restaurace se jedná.

Každý si tak může vybrat, jakou restauraci chce navštívit. Je ovšem pravda, že mnoho nekuřáků musí upustit od jinak příjemných restaurací jen z důvodu, že se tam kouří.

Některé podniky se mohou dostat do problémů

Jestliže tato novela zákona projde, tak se mnoho podniků může dostat do velkých problémů. Přece jenom kouření k některým z nich prostě neodmyslitelně patří. Jedná se zejména o čajovny, kde se kouří vodní dýmky, lidé je navštěvují za účelem použití vodní dýmky. Jestliže by se kouření zakázalo, mohl by nastat problém.

Dalším typem podniku, kterému může novela uškodit jsou vesnické hospody, kam se chodí na jedno pivo. Bez kouření se to tam prostě neobejde.

Podnikatelům tedy nezbývá doufat, že pokud novela projde, bude obsahovat i nějakou výjimku pro takový druh stravovacího zařízení, které jsme si uvedli výše.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Sleva na dani pro pracující důchodce již v roce 2015

Sleva na dani pro pracující důchodce již v roce 2015

Dle nového návrhu měla být pracujícím důchodcům vrácena sleva na dani. Novela zákona o daních z příjmu, kterou připravila ODS, se nedočkala ohlasu a byla zamítnuta vládou Bohuslava Sobotky.

Investice do nemovitostí v roce 2014 s ohledem na daňové změny

Pasivní příjem je pro všechny občany velmi oblíbený, neboť je bez přímé aktivní práce. Investice do nemovitosti za účelem jejího dalšího pronájmu nebo do cenných papírů jsou rok od roku více populární. S čím však počítat při investicích do nemovitostí a cenných papírů v roce 2014 s ohledem na daňové…

Nejlepší investice 2015: Poradíme, kam investovat

Nejlepší investice 2015: Poradíme, kam investovat

Jako investoři byste měli mít přehled o tom, jaké investice se pro rok 2015 dají očekávat za nejvýhodnější. My vám přinášíme několika zajímavých tipů, které stojí za to zvážit.

Jak na hypotéku? Změny v hypotečních úvěrech pro rok 2014

Jak na hypotéku? Změny v hypotečních úvěrech pro rok 2014

Za méně než půl roku bude platný nový občanský zákoník, který představuje závratné změny v mnoha oborech. Nevyhne se ani oblasti hypotečních úvěrů. Nejzásadnější je změna chápání staveb, které se od roku 2014 stanou součástí pozemků, na kterých stojí, a nebudou se nadále zapisovat samostatně do …







Srovnání cen energií