verze pro tisk

Mobilní revoluce: Jaký operátor pro běžného člověka

29. květen 2013

Mobilní revoluce zasáhla především uživatele s vysokým účtem za telefon. Neomezené volání a sms za cenu kolem 700 Kč měsíčně, navíc s internetem je výraznou změnou. Ovšem co ostatní? Co když v současné době za mobilní služby utratíte 150 – 500 Kč měsíčně? Víme, co se vám vyplatí.

Reklama

Smlouva – tarif

Jednou z možností je volba nového tarifu. Již za cenu kolem 300 Kč můžete zvolit nový tarif, který přišel s mobilní revolucí. V této ceně máte většinou volání do sítě jednoho operátora (od kterého máte sim kartu) zdarma, stejně tak i sms. Do jiných sítí ovšem platíte. Pro rodinu nebo (malou) firmu jasná volba. V kontaktu můžete být bez omezení.

Pokud by vám tento tarif nevyhovoval a to především kvůli omezení volných služeb v rámci jednoho operátora, vyplatí se uvažovat o tarifu bez omezení.

Předplacené služby – bez závazků

Pokud se nechcete vázat smlouvou, můžete využít nových mobilních operátorů. Nejedná se doslova o nové operátory, ale o virtuální. Ve skutečnosti využívají sítě již stávajícího operátora. Ovšem to je pro vás, jako pro klienta méně důležité. Nejdůležitější je cena. Na trhu se v současné době vyskytuje Blesk mobil, Tesco Mobil a Mobil.cz. Až na Tesco mobil, který nabízí i tarif a rozlišuje volání do domácí sítě (za 1,50 Kč/min) a jiné sítě (za 2,90 Kč/min) mají operátoři volání za 2,50 Kč/minuta všude a sms za 1,50 Kč.

V současné době mi přijde velmi výhodný Mobil.cz a to kvůli internetu zdarma (na 30 dní po dobytí 200 Kč plnou rychlostí s FUP 200 MB, jinak vždy 16 kb/s). Za 200 Kč můžete mít nejenom internet na měsíc, ale třeba 50 minut a 50 sms.

V nejbližší době můžeme očekávat i dalšího virtuálního operátora, mělo by se jednat o ČEZ. Další revoluci ovšem zřejmě již nepřinese.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Pronajmout či koupit, jaký byt je pro vás lepší?

Pronajmout či koupit, jaký byt je pro vás lepší?

Každý se jednou dostane před důležité rozhodnutí, které může podstatně ovlivnit jeho život. Jedná se o to, zda koupit byt nebo bydlet v pronájmu. Obojí má své výhody i nevýhody, ale každému může vyhovovat něco jiného.

Stavební spoření nejen pro děti: Jaký je výnos a komu se vyplatí

Stavební spoření nejen pro děti: Jaký je výnos a komu se vyplatí

Hledáte investici bez rizika? Chcete bezpečně uložit peníze a pokrýt inflaci. V tom případě nezavrhujte stavební spoření. Státem garantovaný produkt dokáže i v dnešní době hodně nabídnout, uspokojí i vaše potřeby?

Využijte roli kupujícího: Nižší úrok nebo výhodné pojištění

Využijte roli kupujícího: Nižší úrok nebo výhodné pojištění

I když je český zákazník považován za málo náročného, postupně jsou i u nás prosazovány praktiky náročnějších (především západních) klientů. Co v roli kupujícího očekávat a co se nebát říct?

GE money bank internet banka: přihlášení snadno a rychle

GE money bank internet banka: přihlášení snadno a rychle

Využívat internetové bankovnictví u GE money bank můžete během několika vteřin. Internetové bankovnictví je snadné a bezpečné. Přečtěte si návod, jak se do internetového bankovnictví GE money bank přihlásit.Srovnání cen energií