verze pro tisk

Nejlepších 10 tipů pro studenty, jak ušetřit peníze

21. říjen 2013

Slevové portály cílí na široký okruh zákazníků a v tomto ohledu přitom nejsou výjimkou ani studenti. Doby, kdy student obracel v kapse každou korunu, jsou snad již nenávratně pryč, nicméně tak jako pro všechny ostatní i pro studenty jistě platí, „proč neušetřit, je-li vhodná a dobrá příležitost?“

Reklama

Studentské slevy – jak, kde a za kolik?

Studentské slevy se často prolínají napříč několika kategoriemi. Pro jejich uplatnění je typické, že jejich uplatnitelné musí být studenty, konkrétní podmínky pro to, zda se musí jednat o studenta vysokoškolského, středoškolského, studenti škol základních, jazykových apod., pak stanoví příslušný prodejce zboží nebo zprostředkovatel služby.

V této souvislosti lze primárně upozornit na to, projít si podmínky předmětné slevy, tj. zda je na Váš případ skutečně aplikovatelná, a zda by se její případné zakoupení automaticky nerovnalo dárku Vašemu studentskému kamarádovi nebo příbuznému.

Co konkrétně mohu využít

Jak už bylo naznačeno výše, studentské slevy spadají do více oblastí. Pojďme si proto nyní představit těch 10 nejlepších okruhů nabídek, na slevových portálech nabízených.

  • V první řadě se jedná o slevové kupóny do restaurací, typicky fast-foodových. Zvýhodněné studentské menu nebo alespoň uplatnitelná sleva jsou dnes součástí nabídky snad téměř každého řetězce.
  • Slevy na oblečení. Jedná o širokou nabídku od nadnárodních obchodních módních řetězců po alternativní maloobchody, tj. dle konkrétního a preferovaného stylu oblékání.
  • Vstupenky na kulturní akce. Do této podkategorie spadají zvýhodněné ceny do divadel a kin, na koncerty či výstavy, často se přitom jedná o tzv. „studentské dny“.
  • Další kategorií studentských slev, která potěší především příznivce modernějšího způsobu života, jsou slevy na elektroniku. Uplatníte-li tak slevový kupón z oblasti elektroniky, můžete levněji pořídit například Vaše oblíbené Apple výrobky, chytré dotykové telefony, tablety apod.
  • Zvýhodněné jízdné. Někteří prodejci jej nabízí sami od sebe, jiní jej naopak zahrnují do akčních nabídek, umísťovaných na slevové portály. Slevy na jízdné se přitom hodí zejména dojíždějícím studentům, kteří tak díky každotýdennímu cestování budou moci ušetřit vcelku zajímavé částky.
  • Vstupenky na sportovní akce. Jděte se kouknout s kamarády na fotbalový zápas Vašeho oblíbeného týmu a zaplaťte za vstup méně nebo dokonce vůbec (například díky akcím 2 + 1 vstupné zdarma).
  • Zvýhodněné ceny učebnic a školních pomůcek ocení studenti všech věkových skupin. Učební potřeby jsou v rozpočtu studenta často velmi nákladnou položkou a díky vhodné slevě na výukové materiály, psací potřeby nebo rýsovací pomůcky lze v součtu ušetřit leckdy zajímavé částky.
  • Oblast zdraví a fitness. Být fit se vyplatí – ten kdo se stará o své tělo, nejenže lépe vypadá, ale bývá též méně nemocný. Zakupte si proto tak i Vy zvýhodněnou studentskou permanentu do posilovny.
  • Opomenuta by neměla zůstat ani oblast bankovních a finančních služeb. Studentská konta, možnost kontokorentu či další zvýhodnění pro mladé.
  • Noviny a denní tisk. Odebírejte se slevou Váš oblíbený časopis nebo noviny. Zakupte si studentské předplatné a můžete tak šetřit doslova každým dnem.

Jak vidno, být studentem se vyplatí, neboť díky tomuto statusu můžete fakticky „zadarmo“ přijít ke zvýhodněním, o kterých si jiní mohou nechat jen zdát.

Zdroj: www.vouchercloud.cz

Komerční sdělení kupclanek.cz

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Pět tipů, jak ušetřit na daních

Pět tipů, jak ušetřit na daních

Jako podnikatelé se jistě chcete věnovat co nejvíce rozvoji své společnosti. To vás stojí samozřejmě dost času. A nezbývá čas se zabývat ještě daněmi a účetnictvím. Snadno se pak stane, že vás daně stojí zbytečně moc peněz. Proto je dobré vědět, jak se dá na daních ušetřit.

Několik tipů, kam výhodně uložit peníze a proč

Několik tipů, kam výhodně uložit peníze a proč

Mnozí lidé mají své našetřené peníze naprosto zbytečně „uloženy“ jen tak na svém běžném bankovním účtu. Často se totiž domnívají, že právě zde jsou ponechány tak nějak bez většího rizika. Tak se ale klient zcela zbytečně okrádá o cenné úroky.

Jednoduchý způsob, jak ušetřit peníze za pojištění vozidel

Jednoduchý způsob, jak ušetřit peníze za pojištění vozidel

Jak jistě dobře víte, pokud jste majiteli motorového vozidla, musíte si k němu platit zákonné pojištění ve formě povinného ručení. Ve chvíli, kdy pojišťovny oznamují zdražení, může to mnoha z vás způsobit nepříjemné komplikace v už tak napjatých rodinných rozpočtech. Naštěstí existuje snadný a rychl…

Účty pro studenty jsou někdy dražší, než běžné účty: Kolik platíte za účet vy

Účty pro studenty jsou někdy dražší, než běžné účty: Kolik platíte za účet vy

Bankovní účet najdeme snad u každého Čecha. Se založením bankovního účtu se neotálí a již studenti středních škol této služby využívají. Ovšem jsou pro studenty studentské účty skutečně výhodné. Víme, kde studenti ušetří a kde si naopak připlatí.Srovnání cen energií