verze pro tisk

Nevyznáte se ve financích? Zkuste služby finančního poradce.

18. leden 2012

Finanční poradenství se v posledních letech velmi rozvíjí. Není se čemu divit. Málokteří lidé mají čas detailně studovat všechny změny, a hlídat si své peněžní hospodaření. Jenže tím, jak se poradenství rozšiřuje, zaplavují trh i ti méně kvalitní poradci. A špatné zkušenosti jsou často důvodem, proč finanční poradenství odsuzujeme. Přitom nám dobrý konzultant může ušetřit spoustu času, starostí a hlavně těch peněz.

Reklama

Jak vybírat finančního poradce

Pokud jste se rozhodli svěřit své finance do rukou poradců, vybírejte pečlivě. Není od věci zapátrat po internetu a pročíst si diskuse. Nejlepší je ovšem hodnocení vašich blízkých. Pokud už někdo z rodiny či přátel službu kvalitního poradce využil, jistě pošle rád kontakt.

Nemáte-li vedle sebe nikoho takového? Nevadí. Zkuste si sjednat první schůzku a sami uvidíte, zda vám ten člověk bude sympatický. Měl by vás pečlivě poslouchat, neměl by vám na první schůzce nutit žádné smlouvy nebo zaručeně výhodné produkty.

Volte nezávislého finančního poradce

Existují dva druhy poradců. Jedni jsou zaměstnanci konkrétních bank, a druzí pracují přímo pro poradenské firmy. Zaměstnanci bankovních domů vám budou velmi těžko nabízet produkty konkurence. Proto, chcete-li mít skutečně vytvořen objektivní a na míru ušitý finanční plán, volte nezávislého finančního poradce. Pracují pro firmy jako Fincentrum, Broker Consulting, Partners a další.

Proč využít finančního poradce

Potřebujete refinancovat úvěr? Nebo nevycházíte s příjmy a už nevíte, kde šetřit? Chcete si vzít hypotéku a máte problém v bankách? S tímto vším by vám měl dobrý finanční poradce pomoci. Zejména nezávislí poradci mají totiž široký rozhled o produktech, a také mají možnost v bankách vyjednat daleko lepší podmínky, než běžný klient. Nezřídka tedy můžete získat úrok třeba o 1% nižší.

Finanční poradce zanalyzuje vaši finanční situaci a připraví finanční plán do budoucna podle vašich představ. Díky jeho službám můžete skutečně výrazně ušetřit.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Základy finančního plánování: Krátké a dlouhé peníze - 1. část

Základy finančního plánování: Krátké a dlouhé peníze - 1. část

To, že je pořádná příprava základem úspěchu, platí i ve financích. Pojďme se tedy spolu podívat na to, jak správně hospodařit s úsporami tak, aby vám přinášeli co možná největší zhodnocení při co možná nejmenším množství starostí.

Základy finančního plánování: Krátké a dlouhé peníze - 2. část

Využitím správných produktů při budování tzv. dlouhých peněz předejte tomu, že by výnosy z vašich úspor nepokrývaly ani inflaci, nebo že by vám hrozilo riziko vysokých ztrát v době výběru těchto peněz.

Máte peníze nazbyt? Zkuste je zúročit pomocí korporátních dluhopisů Generali PPF

Máte peníze nazbyt? Zkuste je zúročit pomocí korporátních dluhopisů Generali PPF

Pokud disponuje váš domácí rozpočet volnými financemi, které by ležely jen tak ladem například na běžném účtu, pak zkuste řešení slušného zhodnocení v podobě investice do dluhopisů.

Řešíte finance na nové auto? Zkuste nebankovní úvěr

Řešíte finance na nové auto? Zkuste nebankovní úvěr

Nemáte dostatek peněz na nákup nového auta, ale do koupě ojetého se vám nechce? Leasing nemusí být vždy nejvýhodnější volbou i proto, že samotný vůz po dobu splácení patří leasingové společnosti. Řešením v takové situaci je spotřebitelský úvěr na míru.Srovnání cen energií