verze pro tisk

Opravy: Vyplatí se autorizované servisy?

19. duben 2013

Autorizované servisy mají často „nálepku“ drahé služby za často neodpovídající kvalitu. Vyplatí se servis v autorizovaných servisech nebo je výhodnější neautorizovaný levnější servis?

Reklama

Autorizované servisy mají licenci přímo od výrobce daného produktu. Nejčastěji je pojem autorizovaný servis spojen s automobilovým průmyslem, ovšem v běžném životě se s ním setkáváme častěji. Využít ne/autorizovaného servisu můžeme v případě kontroly/opravy elektroniky (mobilní zařízení, televizory, pc a další), motorových strojů (od automobilů až po sekačku trávy) a dalších.

Autorizovaný servis

U autorizovaného servisu si vždy platíte za kvalifikovanou práci. Autorizace a certifikáty by měly být zárukou kvality. Navíc autorizovaný servis se na daný segment přímo zaměřuje, měl by s ním mít bohaté zkušenosti, používat prověřené náhradní díly atd.

Pokud je zařízení v záruce, doporučuje se servis výhradně v autorizovaných servisech, o záruku přijít nemůžete. Servisovat je možné i v neautorizovaných servisech, ale musíte si zkontroloval certifikáty a použité náhradní díly. V případě reklamace se může výrobce snažit neautorizovaných servis zpochybnit a využít ve svůj prospěch.

Jak vybrat servis

Hlavním kritériem by neměla být cena. Pokud je dokonce cena velmi nízká, je to podezřelé. Firma může drahé díly nahrazovat méně kvalitními replikami a může dojít k poškození zboží.

Vybírat byste měli především podle certifikátů společnosti a referencí. Například u běžného servisu automobilu (roční – výměna oleje, kontrola klimatizace…) může být rozdíl mezi autorizovaným a neautorizovaným servisem až v řádech tisíců, přičemž výsledek práce může být stejný.

Autorizovaný servis nemusí znamenat kvalitnější službu. Ovšem neautorizované servisy si musíte více hlídat, ptát se na certifikáty, co se stane s případnou zárukou, jaké jsou použité náhradní díly atd. Navíc pokud na servis dostanete dobré doporučení, není co řešit.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Havarijní pojištění: Pro koho se vyplatí?

Havarijní pojištění: Pro koho se vyplatí?

Havarijní pojištění je v České republice poměrně oblíbenou záležitostí a to především u nových vozů. Ovšem do kdy se havarijní pojištění vyplatí, kde si ho sjednat a na co si dát pozor?

Pojištění elektroniky: Pro koho se vyplatí?

Pojištění elektroniky: Pro koho se vyplatí?

Pojištění elektroniky zažívá v České republice boom. Nenabízejí ho otravní pojišťováci, ale přímo prodejny s elektronikou, případně ho chtějí samotní zákazníci. Víme, pro koho a na co se pojištění vyplatí.

Pojištění pracovní neschopnosti. Vyplatí se?

Pojištění pracovní neschopnosti. Vyplatí se?

Prakticky každá pojišťovna dnes nabízí možnost připojistit se pro případ nemoci. Pokud platíte hypotéku nebo jiné úvěry a nemáte dostatečnou finanční rezervu, může být tato možnost lákavá. Co toto pojištění obnáší? Kdy vás kryje a jakou částkou?

5 důvodů, proč se vyplatí investice do zlata

5 důvodů, proč se vyplatí investice do zlata

V okamžiku, kdy se rozhodujete, jak naložíte se svými penězi, musí vás zajímat především výhody, které jednotlivé investiční příležitosti přinášejí. Celou řadu výhod nabízí investice do zlata.Srovnání cen energií