verze pro tisk

Pohřby jsou drahým luxusem: Moderní pohřbívání do lesa a online hrob

18. listopad 2013

Češi šetří opravdu všude a výjimkou nejsou ani pohřby. Na smutek a zařizování smutečního obřadu často navazují až nechutné spory pozůstalých. Jaké jsou současné trendy pohřebnictví. Jaká je skutečnost a poslední přání zesnulých?

Reklama

  1. Státní příspěvek zrušen
  2. Roztroušení popele
  3. Online hřbitov a online hrob

Státní příspěvek zrušen

Státní příspěvek na pohřeb ve výší 5 000 Kč by rozhodně vyřešil situaci mnoha pozůstalých ve finančně náročné situaci. Příspěvek je ovšem zrušen a pozůstalí bez finanční rezervy si na pohřeb nechtějí půjčovat. Přibývá tak sociálních pohřbů.

Obec, ve které došlo k úmrtí, musí na vlastní náklady tělo zpopelnit. Následně se však může obrátit na dědice, případně částku vymáhat po státu. Obec tedy musí jednat a zpopelnit, slovo na vlastní náklady je již zavádějící.

Roztroušení popele

Přáním zesnulých je často roztroušení popele na louce, v lese nebo do řeky. Úředníci ministerstva životního prostředí jsou výhradně proti těmto praktikám. Ať už si o nich myslíme cokoliv, jedná se o poslední přání zesnulého, navíc zde nedojde k ničemu špatnému (minimálně po stránce životního prostředí).

Roztroušení popele je samozřejmě i ekonomické. Problémem je zvyk, kdy pozůstalí k tomuto místu chodí zapalovat svíčky a nosí květiny.

Online hřbitov a online hrob

Pozůstalí často nechtějí platit za hrob. Již vytesání jména či jiné běžné zvyklosti jsou pro pozůstalé často drahým luxusem. Nabízí se tedy alternativa, roztroušení popele a online hrob. Online hrob stojí zlomek ceny a navíc ho můžete kdykoliv navštívit z pohodlí domova. Je ovšem otázkou, zda moderní technologie do tohoto odvětví patří.

Jak je vidět i pohřebnictví zasahuje ekonomická krize. I odvětví se stálou poptávkou mohou ovlivnit moderní technologie a špatná ekonomická situace.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak sjednat povinné ručení online?

Jak sjednat povinné ručení online?

Online služby vládnou světu a výjimkou není ani sjednávání si různých pojistek. Povinné ručení patří mezi ně. Je to prosté. Sednete si večer doma, najdete internetový srovnávač a za pár minut máte přehledně několik nabídek různých pojišťoven. Pak si vyberete tu nejvhodnější a je hotovo. Žádné běhání…

Sjednejte si online půjčku – z pohodlí vašeho domova

Sjednejte si online půjčku – z pohodlí vašeho domova

Každý z nás se může dostat do situace, kdy potřebuje půjčit peníze. Není to nic, za co bychom se snad měli jakkoliv stydět.

Povinné ručení online: kolik můžu ušetřit?

Povinné ručení online: kolik můžu ušetřit?

Každý vlastník a provozovatel motorového vozidla musí mít sjednané povinné ručení. Tak to ukládá zákon a bez něho prostě nesmíte na silnici. Povinné ručení nabízí každá pojišťovna, množství nabídek je tedy dostatečné. V dnešní online době je ale zbytečné chodit na pobočky, protože si povinné ručení …

Povinné ručení online: Rychle a levně

Povinné ručení online: Rychle a levně

Kupujete nový automobil? Pak se nevyhnete otázce povinného ručení. Toto pojištění je dnes na trhu finančními institucemi velmi oblíbené. Musí ho mít každý majitel vozu, proto ho najdete v každé pojišťovně. Chcete,aby bylo levné, ale nemáte čas obíhat každou pojišťovnu a dělat si srovnání? Nevadí. Dí…Srovnání cen energií