verze pro tisk

Pomoc se založením firmy

27. červenec 2012

Aby člověk, který se chce pustit do podnikání, neztrácel čas a tím pádem i peníze, může nechat založení firmy na odbornících.

Reklama

Založení firmy vlastní cestou

Proces založení firmy je v tuzemsku i například na Slovensku velmi zdlouhavý. V momentě, kdy chce člověk podnikat, musí se připravit na to, že ještě před tím, než bude moci jménem nové společnosti vystupovat, bude muset oběhnout několik úřadů, vyčkat fronty a získat potřebné dokumenty, razítka a potvrzení. Založení firmy ( s.r.o.) trvá v našich končinách i několik týdnů. Situace se v tomto ohledu sice pomalu lepší, ale stále je zde založení firmy dosti úmorným procesem, který člověka stojí peníze, čas a také nervy.

Pomoc od odborníků

Pakliže však přenecháte založení společnosti na specializované firmě, která se touto činností zabývá, nebudete se muset prakticky o nic starat. Za určitý poplatek firma vyřídí veškeré náležitosti, které jsou v souvislosti se zakládáním firmy zapotřebí. V ceně založení firmy je obvykle nejen vypracování všech potřebných dokumentů k založení, ale také vybavení živnostenského listu, zápis společnosti do obchodního rejstříku či registrace firmy na daňovém úřadě.

Sídlo společnosti

Pro založení firmy je dobré vědět, že každá společnost potřebuje mít své sídlo na určité adrese. Toto sídlo ani nemusí být skutečné, s přehledem postačí takzvané virtuální sídlo společnosti. V něm dokonce nemusíte mít ani žádné vybavení typu LCD monitor, konferenční stolek či detaily jako plakáty na stěně apod. Toto virtuální sídlo bude sloužit pouze k tomu, že vaše firma bude mít dobrou adresu, která přiláká více klientů, obchodních partnerů či zákazníků.

Založení firmy od jiné společnosti má bezesporu velké výhody. Člověk, který z nějakého důvodu nechce obíhat všechny úřady a shánět potřebné dokumenty sám, tuto možnost jistě rád využije.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Levné vytápění skladů pomocí infrazářičů: Snižte náklady na provoz firmy

Levné vytápění skladů pomocí infrazářičů: Snižte náklady na provoz firmy

Větší firmy, které využívají různé velkokapacitní sklady, často řeší problém, jak efektivně vytápět tyto velké objekty. Musí zajistit ideální teplotní podmínky pro své zaměstnance, ale také pro zboží, které je zde případně skladováno. Vytápět velké místnosti typu průmyslových skladů obyčejnými radiá…

Ready made společnosti: Pro koho jsou určeny a jaké přinášejí výhody?

Ready made společnosti: Pro koho jsou určeny a jaké přinášejí výhody?

V posledních letech se lze setkat s nabídkou na prodej takzvaných ready made s.r.o. Jsou určeny zájemcům, kteří se chystají vstoupit do světa podnikání. Komu se ale vlastně investice do ready made společnosti vyplatí a není přeci jen založení s.r.o. lepší podniknout klasickou cestou svépomocí?

Úsporné vnitřní osvětlení pro kanceláře a průmyslové objekty

Úsporné vnitřní osvětlení pro kanceláře a průmyslové objekty

Úspora energií je problémem, který řeší nejen běžné domácnosti, ale také firmy. Ty se snaží co nejvíce minimalizovat provozní náklady, které tvoří mnohdy značnou položku ve výdajích společnosti. Zejména tehdy, když se jedná o malou firmu, je úspora energií jednou z možností, jak se vyhnout případným…

Triarios: Vedení účetnictví, které se vyplatí

Triarios: Vedení účetnictví, které se vyplatí

Účetnictví není v dnešní době nejjednodušší záležitostí. Záleží, v jakém směru podnikáte, ale v drtivé většině případů se vyplatí spolupráce s odborníky, kteří mají potřebné znalosti, rozhled a zkušenost. Nejen vedení účetnictví Praha může zajistit i vaší firmě společnost Triarios. Jedná se o profes…Srovnání cen energií