verze pro tisk

Prodej zlatých slitků: 5 rad, jak postupovat

13. únor 2015

Pořídili jste si před nějakým časem zlaté slitky a nyní uvažujete, že nastala vhodná chvíle pro jejich opětovné zpeněžení? Pak se vám jistě hodí pár rad, jak postupovat při prodeji tak, abyste neriskovali, že o své peníze přijdete.

Reklama

1. Informujte se o aktuální ceně zlata

První rada se týká správného načasování. Před tím, než se rozhodnete investiční zlato prodat, zjistěte si, jak se vyvíjejí aktuální ceny zlata na světovém trhu. Tento krok vám pomůže si spočítat, zda na prodeji nebudete tratit. Ceny zlata zjistíte jednoduše na internetu, a to i přímo na webu eshopu, který vám jeho výkup nabízí – na portále golden-invest.cz.

2. Zjistěte si výši marže a prodejní přirážky

Ať už se rozhodnete pro prodej ve zmíněném obchodě či u jiného obchodníka, zjistěte si také, zda si počítá nějakou prodejní přirážku, respektive jak je tato přirážka vysoká.

Podstatné to může být zejména v okamžiku, kdy prodáváte zlaté slitky menší hodnoty. Příliš vysoká obchodní přirážka totiž může znamenat, že se vám prodej zlata nevyplatí. Zmíněný eshop nabízí v tomto směru solidní podmínky.

3. Upřednostněte osobní prodej

Třetí rada zní: investiční zlato raději vždy prodávejte osobně, nikoliv zasíláním poštou apod. Fyzický kontakt je lepší. Máte jistotu, že za něj obdržíte smluvené peníze. Golden Invest provádí výkup investičního zlata na základě osobní schůzky.

4. Nezapomeňte na certifikát

Prodej zlatých slitků proběhne rychleji a bez problémů, pokud k němu máte veškeré doklady a certifikáty, které jste obdrželi při jeho nákupu. Značí to, že je toto investiční zlato pravé.

5. Nebuďte zbrklí

Investice do zlata je ideální hlavně z dlouhodobého hlediska. V tomto ohledu patří k nevýhodnějším typům investic. Proto se zlatých slitků, které vlastníte, nezbavujte zbytečně. Pokud vás k tomu nenutí finanční situace, je lepší spíše investovat, než zlato brzy po nákupu hned zase prodávat.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se odrazí rostoucí cena zlata na zlatých špercích?

Jak se odrazí rostoucí cena zlata na zlatých špercích?

Zlaté šperky, mezi něž se řadí především klasické nebo snubní prsteny, ale také řetízky nebo náušnice, jsou velmi kvalitními doplňky, které potěší každou ženu i mnoho mužů. Nákup zlatých šperků však může být i poměrně solidní investicí. Přestože se v tomto případě nejedná o běžné investiční zlato ( …

Zlaté mince: Prodej a nákup – vyplatí se v těchto týdnech?

Zlaté mince: Prodej a nákup – vyplatí se v těchto týdnech?

Chystáte se investovat do zlata, avšak nemáte přehled o tom, zda je právě nyní ten správný čas na nákup? Pak vás určitě bude zajímat, jaký je aktuální vývoj cen zlata na trhu a co se dá do budoucna očekávat.

5 důvodů, proč se vyplatí investice do zlata

5 důvodů, proč se vyplatí investice do zlata

V okamžiku, kdy se rozhodujete, jak naložíte se svými penězi, musí vás zajímat především výhody, které jednotlivé investiční příležitosti přinášejí. Celou řadu výhod nabízí investice do zlata.

Zlaté slitky: Varianta, jak nejlépe uložit peníze

Zlaté slitky: Varianta, jak nejlépe uložit peníze

Je celá řada možností, jak lze naložit s penězi. Pokud jste chytří, určitě máte snahu vydělané a naspořené peníze nějakým způsobem zhodnotit. Jednou z variant, která je výhodná, je nákup zlatých slitků.Srovnání cen energií