verze pro tisk

Slevové portály. Nakupujte, ale s rozmyslem.

22. květen 2012

Se slevovými portály se v posledních letech roztrhl pytel. Stále vznikají nové a nové, a výhodné nabídky se na nás hrnou ze všech stran. Ubytování v luxusním hotelu, romantická večeře nebo adrenalinový zážitek, to všechno můžete mít i s více než 60% slevou. Jak slevové portály fungují a jsou skutečně tak výhodné?

Reklama

Jak fungují slevové portály

Jestliže jste zatím neměli příležitost na slevomatech nakupovat, pak si jistě říkáte, jak tahle záležitost vlastně funguje. Je to jednoduché. Slevové portály stojí na hromadném prodeji poukazů na nejrůznější zboží a služby. Sleva se aktivuje ve chvíli, kdy si konkrétní voucher koupí předem daný počet nakupujících.

To, zda je sleva aktivní nebo ne, je na slevomatu samozřejmě vidět. Pokud sleva zatím není aktivní, uvidíte, kolik voucherů se musí ještě prodat, aby se aktivovala.

Na co si dát pozor

Pokud nakupujete přes slevový portál, vždy se pokuste zjistit si něco o poskytovateli. Sami jsme se setkali se situací, kdy poskytovatel hotelu dlouhodobě neplatil a ten tak tyto vouchery nepřijímal. Kdybychom si to neověřovali dopředu, zaplatili bychom voucher, na místě zjistili, že nás ale neubytují, leda bychom si pobyt v hotelu zaplatili sami znova. A s poskytovatelem serveru se pak jen můžeme dohadovat o ušlé peníze.

Čtěte také hodnocení uživatelů, kteří si výrobek nebo službu už zakoupili. Můžete tak předejít případným nesrovnalostem nebo zjistit užitečné informace. Vhodné je také podívat se na výrobek našeho zájmu i na webu výrobce nebo poskytovatele. Tak zjistíte, jaká je jeho skutečná cena, a zda vás portál neklame.

Jsou opravdu výhodné?

I přes rizika, která přináší nakupování na hromadných portálech a na internetu obecně, jsou slevové portály výhodné. Můžete na nich najít mnoho opravdu dobrých nabídek. Vouchery se hodí jako dárky pro vaše blízké k výročí nebo Vánocům. Pobyty cestovních kanceláří lze skutečně koupit s více než 60% slevou. Nebojte se tedy slevových portálů, ale nakupujte s rozmyslem.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak na levné internetové nákupy? Využijte slevové kódy a kupony

Jak na levné internetové nákupy? Využijte slevové kódy a kupony

Mnozí z vás už jistě poznali, že nákupy zboží či služeb přes internet jsou mnohdy o poznání výhodnější nežli v případě, že jdete do klasického obchodu. Nyní ale i při samotných internetových nákupech můžete ušetřit ještě více peněz. Stačí využít nabízené slevové kódy a kupony. Jak na to?

Peníze za nákupy zpět díky cashback portálu

Peníze za nákupy zpět díky cashback portálu

Nákupy na internetu se vyplatí. V porovnání se situací, kdy budete nakupovat v klasickém obchodě, jsou ceny na internetu někdy až o desítky procent nižší. Již několik let u nás ale funguje i takzvaný cashback systém, díky nimž za nákupy na internetu ušetříte další peníze.

Máte peníze nazbyt? Zkuste je zúročit pomocí korporátních dluhopisů Generali PPF

Máte peníze nazbyt? Zkuste je zúročit pomocí korporátních dluhopisů Generali PPF

Pokud disponuje váš domácí rozpočet volnými financemi, které by ležely jen tak ladem například na běžném účtu, pak zkuste řešení slušného zhodnocení v podobě investice do dluhopisů.

Připojištění vozu: co všechno lze připojistit?

Připojištění vozu: co všechno lze připojistit?

Každý řidič musí mít ze zákona povinné ručení. To vás chrání před tím, abyste v případě dopravní nehody nemuseli nést náklady na zdraví a majetku jiných osob na vlastních bedrech. Ale vztahuje se pouze na druhé účastníky provozu, nikoli na vás a váš automobil. Jenže co dělat, když se chcete chránit …Srovnání cen energií