verze pro tisk

Soukromí železniční dopravci budou jezdit na dalších trasách

10. duben 2014

V současné době přepravují soukromí železniční dopravci zákazníky pouze na trase z Prahy do Ostravy. Již brzy by se to mohlo změnit a lidé i na jiných místech republiky by si mohli vybírat, čím pojedou. Ministerstvo dopravy má v plánu vypsat výběrová řízení na další úseky.

Kde se budete moci setkat se soukromými dopravci?

Ministerstvo dopravy nabídne jako první trať z Olomouce do Ostravy přes Opavu, z Pardubic do Liberce a z Mostu do Plzně. Další úseky se plánují. A kde bere jistotu, že soukromí dopravci projeví o tyto méně lukrativní úseky zájem? Hlavní výhoda spočívá v tom, že tyto úseky zůstanou dotované i pro soukromé dopravce.

Obě soukromé firmy, RegioJet i Leo Express, se do výběrového řízení přihlásí. Jakmile bude znám vítěz, tak by se měl do tří let objevit na dané trati.

Výhody soukromých dopravců

Mnoho lidí jistě uvítá, že si budou moc sami zvolit, jakým vlakem pojedou. Hlavní výhodou soukromých dopravců je, že zakoupením jízdenky máte jisté i místo k sezení, takže víte, že nebudete muset stát. Jistota sezení je poměrně příjemná, u Českých drah si musíte koupit místenku, abyste si byli 100% jistí, že na vás zbyde místo.

V RegioJetu navíc dostanete zdarma vodu, noviny a časopisy podle nabídky a také kávu dle výběru. Další občerstvení si můžete za rozumnou cenu zakoupit přímo z pohodlí vašeho sedadla. Ve žlutých vlacích je volná síť Wi-Fi, takže si po cestě můžete v klidu vyřídit maily. K dispozici je i zábavní portál.

Na palubě Leo Expressu si můžete přečíst denní tisk a za lidové ceny si zakoupit občerstvení. Samozřejmostí je volná Wi-Fi síť a zábavní a informační portál.

Vlaky jsou čísté a o vaše pohodlí se po celou dobu starají stevardi. Pomohou vám s těžkým kufrem a poradí, s čím budete potřebovat.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Přestavba na ethanol: Jak jezdit levně

Přestavba na ethanol: Jak jezdit levně

Nejen dieselové motory dokáží jezdit ekonomicky. Pokud máte benzínový motor a chcete ušetřit, můžete zvolit E85. Navíc toto palivo nepotřebuje další nádrž ani radikální zásahy do automobilu.

Ušetřete desetitisíce správným jízdním stylem: Jak snížit spotřebu?

Ušetřete desetitisíce správným jízdním stylem: Jak snížit spotřebu?

Ceny pohonných hmot zasahují každému řidiči výrazně do kapsy. Ovšem více než o korunu či dvě levnější/dražší pohonné hmoty ovlivňuje celkové výdaje jízdní styl. Jak jezdit úsporně?

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

UNISEX neboli nerozlišování pohlaví se od roku 2013 promítlo i do pojišťovnictví. Cíl byl stanoven jasně, životní pojištění žen i mužů bude za identických podmínek stejné. Povedlo se tento plán dodržet?

Jazyky se lze naučit snadno

Jazyky se lze naučit snadno

Cizí jazyk je pro mnohé z nás velkým strašákem, jelikož jeho výuka může být velmi složitá. Možností výuky cizího jazyka může být poměrně hodně a záleží jen a jen na vás, pro kterou se rozhodnete. Klidně je možné pochopitelně volit pouze možnost naučit se cizí řeči jako samouk. Problém ale často tkví…Srovnání cen energií