verze pro tisk

Správný čas na Vaše nákupy

8. leden 2014

Ačkoliv má být vánoční čas svátky klidu, míru a pohody, nezřídka kdy se předvánoční doba zvrhává do šíleného shánění a nakupování vánočních dárků. Lidí, kteří nechávají pořizování dárků pro svoje blízké na poslední chvíli je značné množství a tak není divu, že v obchodních centrech bývá doslova narváno k prasknutí. Není proto žádným překvapením, že pro prodejce je právě předvánoční doba tím nejúspěšnějším obdobím v roce.

Reklama

Kdy nakupovat?

Jakkoliv se pravděpodobně ani Vy nákupu vánočních dárků pravděpodobně nevyhnete, pravdou zůstává, že pokud jde o pohodlí a cenu, Vánoce tou ideální dobou opravdu nejsou. Kdy proto nakupovat výhodně, ale přesto kvalitně?

Odpověď zní: po vánočních svátcích, resp. no novém roce, tj. začátkem ledna. Důvody jsou přitom zřejmé již na první pohled. Zaprvé, vlna bláznivého nakupování před Vánoci již pominula, a pokud si chtějí obchodníci i nadále zachovat slušnou prodejnost, musí nabídnout něco atraktivního – nižší ceny.

Zadruhé, většina obchodů se před Vánoci zpravidla předzásobí tak, aby dokázala zcela uspokojit zvýšenou poptávku, ne ve všech odhadech ale byli obchodníci neomylní a tak jim ve skladech zbyly neprodané kusy zboží; co stlačuje ceny dolů je tudíž též výprodej nadbytečných skladových zásob.

Za další, začátkem nového roku obvykle uplyne doba, ve které můžete uplatnit vánoční slevy a poukazy, které jste dostali od svých blízkých jako dárek pod stromeček.

A v neposlední řadě je pak nový rok obvykle spojen s nástupem nových modelových řad zboží a obchody tak mají tendenci se překotně zbavovat kolekcí starých, neaktuálních.

Kde nakupovat?

Nakupovat lze po Vánocích a Novém roce jak v kamenných prodejnách, tak online přes internet. Zatímco u první varianty riskujete dlouhé fronty a davy lidí, ta druhá má výhodu, že můžete Váš nákup provést kdykoliv, a to klidně z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.

Navíc se ani nemusíte bát toho, že byste si z nabídky internetových e-shopů nevybrali, neboť koupit lze dnes přes internet snad již úplně vše. Pokud máte rádi nabídky zboží a služeb rádi pěkně pohromadě a kromě toho rádi šetříte, pak pro Vás může být zajímavou alternativou nakupování na slevových portálech.

Například server VoucherCloud nabízí zboží a služby všemožných druhů a typů. Vše je zde seřazeno podle kategorií přehledně tak, aby se uživatel snadno orientoval a neztrácel čas zbytečným hledáním.

Kromě vouchercloud.cz lze samozřejmě vyzkoušet i portály jiné, když obecně je možné konstatovat, že právě na slevových portálech lze nalézt zajímavé zboží i služby za ještě zajímavější ceny.

To samozřejmě neplatí pouze v období povánočních výprodejů, nicméně právě v lednu se nakupování vyplácí nejvíce. Jinak řečeno, zkrátka se vyplatí být ve správný čas na správném místě.

Zdroj: www.vouchercloud.cz

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Internetové bankovnictví Era: Nový portál Era pohlídá vaše výdaje

Internetové bankovnictví Era: Nový portál Era pohlídá vaše výdaje

Nový portál Era přináší zcela revoluční pohled na bankovnictví. Era je nejenom přehledná a jednouchá, ale především užitečná. S portálem Era udržíte své výdaje na uzdě a vždy budete mít grafický přehled, za co nejvíce utrácíte. S Erou se naučí šetřit každý.

Peníze za nákupy zpět díky cashback portálu

Peníze za nákupy zpět díky cashback portálu

Nákupy na internetu se vyplatí. V porovnání se situací, kdy budete nakupovat v klasickém obchodě, jsou ceny na internetu někdy až o desítky procent nižší. Již několik let u nás ale funguje i takzvaný cashback systém, díky nimž za nákupy na internetu ušetříte další peníze.

Jak na levné internetové nákupy? Využijte slevové kódy a kupony

Jak na levné internetové nákupy? Využijte slevové kódy a kupony

Mnozí z vás už jistě poznali, že nákupy zboží či služeb přes internet jsou mnohdy o poznání výhodnější nežli v případě, že jdete do klasického obchodu. Nyní ale i při samotných internetových nákupech můžete ušetřit ještě více peněz. Stačí využít nabízené slevové kódy a kupony. Jak na to?

Nákupy v internetových obchodech: Cena vítězí

Nákupy v internetových obchodech: Cena vítězí

Mnoho lidí v dnešní době nakupuje v internetových obchodech. Ve většině případů se tam dá zboží nakoupit nejlevněji. Další výhodou oproti kamenným prodejnám je pohodlné doručení až domů. Nákup na internetu má však i nevýhody, tou hlavní je asi nemožnost vyzkoušení zboží a jeho prohlédnutí ve skutečn…Srovnání cen energií