verze pro tisk

TZ: AuPortal spustil Zlaté konto, se kterým můžete nakupovat zlato levněji

12. únor 2013

Společnost Auportal, jeden z předních obchodníků s investičními kovy v ČR a na Slovensku, připravila pro český trh novou možnost spoření do zlata tzv. Zlaté konto. Produkt nabízí příležitost všem potenciálním střadatelům nižších částek ukládat za výhodných podmínek své prostředky do investičního zlata.

Reklama

„Produkt Zlaté konto je určen především pro klienty, kteří si nemohou dovolit ukládat větší objem peněz pravidelně do zlata. Tímto ztrácí možnost nakupovat slitky s nižšími maržemi,“ říká Hana Svobodová, business manažerka společnosti AuPortal.

Jak funguje Zlaté konto

Zájemce o spoření ve zlatě posílá pravidelně (např. jednou měsíčně) určitý obnos, za který mu společnost AuPortal nakupuje investiční zlato. Výhodou je, že klient nepřeplácí hodnotu kovu prémiem (marží pro obchodníka) malých slitků (což může být až 30 %), ale pouze prémiem slitku o hmotnosti 20 g (do 5 %).

Klient si pouze určí cílovou částku (min. 50 000 Kč) a následně je za každou jeho připsanou platbu nakupováno zlato. V případě dosažení cílové částky dostane takový počet gramů, jako by spořil s prémiem 20g slitku. Pakliže klient přeruší pravidelné splátky, dostane své zlato také. Počet gramů pak ovšem odpovídá spoření 1g slitku. 

„Tradice uchování hodnot ve zlatě byla v České republice v minulém století přerušena. Nyní se k ní lidé vrací a Zlaté konto může být ideální možností pro ty, kteří rádi spoří po menších částkách a současně chtějí zlato získat co nejlevněji,“ dodává Bronislav Beneš.

Tisková zpráva PR klinika

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Zlato zažilo nejhorší rok: Konec zlaté éry?

Zlato zažilo nejhorší rok: Konec zlaté éry?

Zlato je považován za bezpečný kov, který chrání peníze před inflací, před radikálními změnami a podobně. V roce 2013 se zlatu příliš nedařilo a jedná se o nejhorší rok v dějinách. Znamená to konec zlaté éry?

Investiční zlato slouží k zabezpečení vašich financí

Investiční zlato slouží k zabezpečení vašich financí

V posledních letech se stále více drobných investorů poohlíží po možnosti investovat do zlata. Takzvané investiční zlato, tedy zlaté slitky a cihly, ale i zlaté mince, jim slouží k zabezpečení jejich financí.

Zlato na dvouletých minimech: Příležitost k nákupu

Zlato na dvouletých minimech: Příležitost k nákupu

Najít bezpečnou investici je velmi těžké. V současné době vytvořilo zajímavou příležitost zlato, které se dostalo na dvouletá minima a zřejmě nabírá síly na další růst. Víme, proč je zlato vhodné k investici.

Zlaté cihličky: Jak výhodně investovat do zlata?

Zlaté cihličky: Jak výhodně investovat do zlata?

V posledních letech vzrostl zájem o investiční zlato. A to nejen mezi „velkými hráči“, ale také mezi drobnými střadateli. Je to logické, investice do této cenné komodity se vyplatí hned z několika důvodů. Je ale třeba vědět, jak ji provést tak, aby byla skutečně výhodná.Srovnání cen energií