verze pro tisk

TZ: Češi si pojišťují novou elektroniku stále častěji

28. květen 2013

Z interních dat společnosti Electro World vyplynulo, že Češi si při koupi nové elektroniky sjednávají stále častěji pojištění, které kromě prodloužené záruky kryje také náhodné či neočekávané poškození výrobku. V Electro Worldu zaznamenávají nárůst uzavřených pojistek, v letních měsících dokonce až o 20 %.

Reklama

Interní průzkum Electro Worldu dále ukázal, že nejčastěji Češi rozbíjí notebooky (10 % případů) či digitální fotoaparáty a kamery (také 10 %). Mobilní telefony pak tvoří přibližně 8 % nahlášených pojistných událostí.

Nejčastějšími příčinami pojistných událostí jsou pád, voda a písek

U televizí a velkých bílých spotřebičů evidují v Electro Worldu nejvíce pojistných událostí v době, kdy elektronice skončila záruční lhůta, a zákazníci tak pojistku uplatňují jako prodlouženou záruku. Naopak technické vymoženosti, například notebooky, tablety, fotoaparáty, kamery či mobily, jsou velice náchylné na poškození i během záruky a stát se jim může při běžném používání i na cestách cokoliv.

Z interního průzkumu Electro Worldu dále vyplynulo, že mezi nejčastější typy poškození u přenosné elektroniky patří jejich náhodný pád či polití a převážně v létě pak utopení nebo zanesení pískem. „Lidé si často neuvědomí, že právě tyto příčiny nekryje běžná záruka či jiné pojištění, například pojištění domácnosti. Zejména v létě, kdy mnoho z nás vyráží na dovolenou, bychom neměli kromě našeho zdraví zapomínat pojišťovat také elektroniku, kterou si bereme s sebou na cesty,“ říká Anna Rumianová, E-commerce a Service Manager CZ/SK ve společnosti Electro World.

Exkluzivní pojištění Happy Care lze uzavřít přímo v Electro Worldu při koupi jakéhokoliv produktu (vyjma příslušenství) podle typu na 6 – 60 měsíců.

Pojištění kryje kromě prodloužené záruky také náhodné či neočekávané poškození výrobku, které zapříčinil zákazník. I v takovém případě je zboží v co nejkratší době, obvykle do 22 dnů od nahlášení, opraveno či vyměněno za produkt se stejnými či vyššími parametry.

„Pokud je oprava rozbitého zboží rentabilní, produkt v co nejkratší lhůtě opravíme. U řady pojistných událostí je však nutné výrobek vyměnit. Pojištění Happy Care, které lze uzavřít v Electro Worldu, je unikátní v tom, že nereflektuje amortizaci produktu. Pojištění lze sjednat až na 5 let, což v praxi znamená, že zákazník v rámci výměny zboží díky rychlému pokroku v technologiích dostane dokonce lepší výrobek, než který si původně koupil,“ upřesňuje Anna Rumianová a dodává: „V loňském roce jsme v Electro Worldu řešili několik tisíc pojistných událostí, včetně řady kuriózních případů. Například jeden náš zákazník upustil při nakládání do auta novou LED televizi na zem a ta se úplně roztříštila. Naštěstí byl pojištěn, a tak se vše ihned vyřešilo a za několik minut odcházel domů s novým spotřebičem. Zákazníkům doporučujeme, aby si pro jistotu naši pojistku Happy Care při koupi výrobků uzavřeli.“

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Žadatelé o hypotéky stále mohou využít příznivé situace na trhu

Žadatelé o hypotéky stále mohou využít příznivé situace na trhu

Pakliže uvažujete o sjednání hypotéky na financování nového bydlení či rekonstrukci stávajícího domu nebo bytu, pak právě nyní je ideální doba. Hypotéka se v současné době vyplatí kvůli několika zásadním důvodům.

Češi nemají dostatek informací o investování: Investují nevýhodně a draze

Češi nemají dostatek informací o investování: Investují nevýhodně a draze

Volné finanční prostředky mohou přinést podobné komplikace, jako jejich nedostatek. Investic je mnoho, ale většině z nich Češi nerozumí. Podle čeho investovat, kde a od koho si nechat poradit?

Češi mají životní pojištění, ale v nedostatečné míře: Jak se pojistit?

Češi mají životní pojištění, ale v nedostatečné míře: Jak se pojistit?

Životní pojištění patří mezi nejprodávanější služby pojišťoven. Pojištěn je téměř každý Čech a to někdy i několikrát. Ovšem za co si platíte? Neutrácíte stokoruny měsíčně zbytečně?

Kolik platí Češi na sociálním pojištění: Porovnání ostatních zemí

Kolik platí Češi na sociálním pojištění: Porovnání ostatních zemí

Myslíte si, že platíte na sociální pojištění příliš mnoho, nebo naopak málo? Podívejte se na mezinárodní srovnání a hned budete vědět, jak jsme na tom v České republice. Nemělo by být sociální pojištění levnější?Srovnání cen energií