verze pro tisk

TZ: Klienti Equa bank dostanou zpět své peníze za další poplatky

7. únor 2014

Klienti bank mohou u Equa bank získat zpět další poplatky, a to opět bez jakýchkoliv soudních sporů. Tentokrát za vedení hypotečního úvěru. Pokud refinancují svůj hypoteční úvěr do Equa bank, banka jim uhradí průměrnou výši poplatků, které zaplatili své původní bance, tedy 5400 korun. Equa bank na začátku ledna oznámila, že vrátí klientům bank poplatky za vedení spotřebitelských úvěrů, a nyní se ke stejnému kroku rozhodla u hypoték.

Reklama

 

„Equa bank je první bankou, která se rozhodla vrátit klientům ostatních bank poplatky za vedení úvěru, a to jednoduše, bez soudních sporů. Od počátku se profilujeme jako banka, pro niž jsou klienti na prvním místě, a vrácení sporných poplatků klientům ostatních bank je tedy logickým krokem v rámci této naší strategie,“ uvedl Ondřej Hák, ředitel úvěrových produktů Equa bank.

Podmínky

Poplatky za vedení hypotečního úvěru může získat zpět každý, kdo v období od 10. února 2014 do 26. května 2014 uzavře u Equa bank smlouvu na refinancování hypotečního úvěru.  Refinancovat hypotéky lze přitom u Equa bank až 12 měsíců před koncem doby platnosti úrokové sazby.

„Pokud například klientovi končí pětiletá fixace hypotéky až v únoru 2015, může již nyní u Equa bank zažádat o refinancování a pokud podepíše smlouvu v uvedeném období, získá poplatky zpět. Kromě toho získá díky včasnému refinancování i výhodné úrokové sazby na hypotékách, které jsou v současnosti na velice nízké úrovni, a dá se předpokládat, že v průběhu letošního roku spíše porostou,” objasnil Ondřej Hák.

Až 5.400 Kč zpět

Při refinancování hypotéky získají klienti od Equa bank za poplatky zaplacené u původních bank 5.400 korun. Tato částka odpovídá průměrné hodnotě zaplacené původnímu poskytovateli úvěru před jeho refinancováním do Equa bank (průměrný poplatek 150 Kč/měsíc, průměrná doba fixace úrokové sazby 3 roky – celkem 5.400 Kč).

 

Equa bank přestala novým klientům účtovat poplatek za správu hypotečního úvěru v dubnu 2013. Na počátku ledna oznámila, že ruší jeho účtování i klientům, kteří u banky měli hypotéku před tímto datem. Equa bank se nyní také rozhodla, že již zaplacené poplatky klientům vrátí. Zrušení tohoto poplatku a jeho vrácení klientům je součástí strategie a unikátní kampaně Equa bank „Vracíme poplatky“.

 

Equa bank nabízí hypotéky od února 2012, tedy dva roky. Za tuto krátkou dobu poskytla celkem přes 5 miliard hypotečních úvěrů a stabilně patří mezi prvních deset hypotečních bank co do objemu nově poskytnutých hypoték. V současné době nabízí pro refinancování hypoték úrokovou sazbu od 2,59 % ročně.

Tisková zpráva Foxo s.r.o.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Většina bank ruší poplatky za vedení úvěru: Zvýší se tím úrok?

Většina bank ruší poplatky za vedení úvěru: Zvýší se tím úrok?

Po několika vyhraných i prohraných soudech o poplatky za vedení úvěru nastane konečně změna. Většina bank tento poplatek zrušila. Víme, které banky to jsou a zda se zrušený poplatek promítne do úroku.

Peníze za nákupy zpět díky cashback portálu

Peníze za nákupy zpět díky cashback portálu

Nákupy na internetu se vyplatí. V porovnání se situací, kdy budete nakupovat v klasickém obchodě, jsou ceny na internetu někdy až o desítky procent nižší. Již několik let u nás ale funguje i takzvaný cashback systém, díky nimž za nákupy na internetu ušetříte další peníze.

Kouzelná půjčka? Pozor na poplatky a úroky

Kouzelná půjčka? Pozor na poplatky a úroky

Potřebujete přilepšit několika stovkami navíc? Chybí vám pár korun do výplaty? Pak se určitě jako mnoho dalších lidí rozhlížíte po rychlých a dostupných půjčkách. Jednou z nich je v posledních dnech oblíbená Kouzelná půjčka. Zní to krásně, ale pozor. Pokud si dobře nepřečtete podmínky, nemusí být ni…

Spořte s ING Bank

Spořte s ING Bank

Spořících produktů je na našem trhu celá řada. Vybere si každý. Požadavky klientů se samozřejmě liší. Obecně se ale nejlépe prodávají ty produkty, které nabízí vysoký úrok, nulové poplatky, snadné ovládání a peníze k dispozici. A právě tímto disponuje i oblíbené ING konto.Srovnání cen energií