verze pro tisk

Účty za telefon: Jak ušetřit na telekomunikacích

20. březen 2013

Účty za mobilní telefon tvoří v mnoha rodinách znatelnou část rodinného rozpočtu. Víme, jak tyto náklady snížit a ušetřit až tisíce korun ročně. Většina z vás platí více než je nutné, změňte to.

Reklama

Jeden operátor

I když pro jednotlivce mohou vycházet nabídky v rámci konkurenčních bojů výhodněji, rodinám se většinou vyplatí jeden operátor. Právě v rodině je komunikace nejčastější. Navíc přejde-li celá rodina k jednomu operátorovi, můžete získat výhodné balíčky, respektive zlevnění či dokonce volné volání/sms mezi sebou.

Paušál nebo předplacené služby

Předplacené služby byly velmi oblíbené až do roku 2005. Od tohoto roku operátoři výhradně doporučují paušální tarify. Operátor si tím klienta více váže (i když dnes je možné přecházet mezi operátory se stávajícím číslem) a především má jasný zisk. I když jsou ve většině případů ceny v rámci paušálu výhodnější, nemusí tomu tak být.

Pokud jsou vaše měsíční náklady kolem 300 Kč, vše je nutné propočítat. Nad 300 Kč se již ve valné většině případů paušál vyplatí. U nízkých tarifů do 300 Kč se operátoři většinou specializují jen na volání nebo sms. Například za tuto cenu dostanete x minut do všech sítí, ovšem sms jsou mnohem dražší než v případě předplacené služby a cena za minutu v případě překročení volných minut také není výhodná. Hlavní předností předplacené služby je variabilita. Platíte jen za to, co skutečně provoláte a v jakém složení chcete.

Další výhodou předplacené služby je nižší ceník (u některých operátorů) v případě pravidelného dobíjení.

Individuální nabídka

Využíváte-li od jednoho operátora více služeb (několik telefonních čísel, internet, televize) předložte své účty a požádejte o individuální nabídku. Společnosti většinou platíte nemalou částku, tak zkuste, co vám nabídne. Případně si stejnou nabídku nechte udělat u konkurence.

Nabídku jednoho operátora můžete ukázat i jinému a zeptat se, zda to neumí levněji. Některé slevy jsou individuální a pokud si o ně neřeknete, nedostanete je.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Účty pro studenty jsou někdy dražší, než běžné účty: Kolik platíte za účet vy

Účty pro studenty jsou někdy dražší, než běžné účty: Kolik platíte za účet vy

Bankovní účet najdeme snad u každého Čecha. Se založením bankovního účtu se neotálí a již studenti středních škol této služby využívají. Ovšem jsou pro studenty studentské účty skutečně výhodné. Víme, kde studenti ušetří a kde si naopak připlatí.

Chytrý telefon vám ušetří tisíce: Jak volat a psát zadarmo?

Chytrý telefon vám ušetří tisíce: Jak volat a psát zadarmo?

Chytrý telefon toho umí mnohem více než jen moderní mobilní hry, brouzdání po internetu a další zábavu. Ušetřit vám může nemalé peníze. Poznáte to především v malé firmě a v rodině. Jak být v kontaktu zadarmo?

Ušetřete za elektřinu: Rostoucí ceny neznamenají vyšší účty

Ušetřete za elektřinu: Rostoucí ceny neznamenají vyšší účty

Rostoucí ceny energií lze zastavit pouze změnou dodavatele. Ovšem účet za elektřinu lze snížit, respektive stabilizovat i jinými způsoby. Podívejte se, jak na elektřině nejvíce ušetřit a neomezovat spotřebu.

Chcete spořit a přitom mít peníze k dispozici? Zkuste vkladové účty.

Chcete spořit a přitom mít peníze k dispozici? Zkuste vkladové účty.

Rádi byste si začali spořit, ale nevíte, který z finančních produktů si vybrat? Chcete mít z uložených peněz nějaký výnos, ale zároveň chcete mít k vašim penězům přístup? Nechcete platit žádné poplatky za vedení? Chcete mít své vklady pojištěné? Vyzkoušejte vkladový účet. Ve své nabídce ho má každá …Srovnání cen energií