verze pro tisk

Ukradené bitcoiny na Sheepmarket Place: Vedou stopy skutečně do Česka?

2. prosinec 2013

Ukradené bitcoiny otřásly vlastní izolovanou měnou. Kam se poděly stovky milionů a vedou stopy opravdu do Česka?  Vrátí se bitcoiny zpět a budou jim uživatelé opět důvěřovat?

Reklama

Co je bitcoin?

Jedná se o internetovou peněžní měnu. Navržena byla tak, aby ji neovládala žádná politika, nepůsobí na ni inflace. Počet bitcoinů je omezený a emise probíhá jen na základě matematického vzorce. Vše je až příliš dokonalé, posledním bodem byla bezpečnost, která se nyní prolomila.

Krádež bitcoinů

Internetové tržiště Silk Road nabízelo úplně vše. Od zbraní přes drogy až po dětskou pornografii. Tento server byl zakázán a mnoho zákazníků přešlo na tržiště Sheep Marketplace.

To zažilo boom, kterému je nyní konec. Provozovatelé tržiště uzavřely i s bitcoiny v přepočtu za 890 milionů korun.

Anonymita bitcoinů

Výše zmíněná tržiště bitcoinům nahrávala. Při platbě bitcoiny zanechávají účastníci obchodu minimální záznamy. Samotná krádež je tak velmi komplikovaná.

Podle zpráv některých zahraničních serverů skončily ukradené peníze v ČR. Podle našich zjištění zde však byla pouze hostována fan stránka zmíněného serveru. Zjistit tak, kde peníze skončily, nebude rozhodně jednoduché.

Pro lidi bitcoinem neposkvrněné se v zásadě nic nemění. Pro samotný bitcoin je to tvrdá rána, která výrazně ovlivní jeho budoucnost, zda o budoucnosti ještě můžeme mluvit.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Které rychlé půjčky jsou skutečně spolehlivé?

Které rychlé půjčky jsou skutečně spolehlivé?

Na rychlé a bezpečné půjčky se každý den ptá spousta zájemců ze všech koutů naší země. Důvodů, proč hledají úvěr, který bude především rychlý, je mnoho – někomu došly peníze pár dní před výplatou, jiný potřebuje urychleně zaplatit účty za energie nebo jiné služby, někteří zas musí okamžitě zaplatit …

Česká národní banka oslabuje korunu: Jak zasáhne intervence občany?

Česká národní banka oslabuje korunu: Jak zasáhne intervence občany?

Česká národní banka se rozhodla k zásahu do české ekonomiky. Hodlá snižovat devizové rezervy a oslabit tak českou korunu. Co vše se tím zdraží a k čemu to je dobré?

Novoroční předsevzetí - budu spořit. Tentokrát to však myslím skutečně vážně.

Utratila jste za vánoční dárky celé jmění a ještě jste při nákupech myslela na sebe? Všechny úspory jsou pryč a na účtu v bance už je jenom pavučina? To není zrovna zodpovědný přístup k penězům. Pokud pro vás pravidelné šetření znamená problém, máme pro vás radu.

servis 24: Internetové bankovnictví česká spořitelna

servis 24: Internetové bankovnictví česká spořitelna

Internetové bankovnictví české spořitelny můžete začít využívat již během několika minut. Provedeme vás krok po kroku od prvního přihlášení až po zadání platby. Využívejte internetového bankovnictví na maximum.Srovnání cen energií