verze pro tisk

Úspora za provoz vozidla: Vyplatí se montáž LPG?

21. srpen 2013

Stále větší počet vozidel v tuzemsku využívá lpg. Jedná se a alternativu ke klasickým benzínovým nebo naftovým motorům, vozidlo jezdí na plyn. Jak je to ale s deklarovanou úsporou a jaké jsou výhody přestavby na lpg?

Reklama

LPG je levnější než benzín

Je skutečností, že lpg je pohonem, který je v současné době opravdu levnější nežli benzín, a to zhruba o polovinu.

Jako řidiči vozidla, které jezdí na plyn, tak můžete ušetřit nemalé množství finančních prostředků. Ale pozor, spotřeba plynu je zhruba o deset procent vyšší ( počítáno v litrech) nežli v případě benzínu. I tak si ale snadno spočtete, že se přesto vyplatí jezdit na propanbutan.

Nevýhoda LPG

Jistou nevýhodou je fakt, že čerpacích stanic, které nabízejí LPG, stále zdaleka není tolik jako těch, kde lze natankovat benzín.

Je ale také pravdou, že za posledních deset let se situace v tomto ohledu výrazně zlepšila, takže dnes už není problém dojet natankovat lpg v blízkém okolí vašeho bydliště.

Bezpečnost LPG

Důležitým hlediskem je bezpečnost lpg. Jde o plyn, takže mají mnozí lidé strach, že by během jízdy mohla nádrž explodovat.

Pokud je ale instalace provedena odborně a dostatečně kvalitně, riziko je prakticky nulové. Dokonce se dá říci, že lpg je bezpečnější nežli benzín.

Ceník LPG

A jakou má montáž lpg ceník? Ceny se pohybují v rozmezí od 10.000Kč výše. Záleží přitom na typu motoru. Nejlevněji vyjde přestavba u vozidel s karburátorem.

Kromě LPG určitě investujte také do kvalitních pneumatik. Doporučit lze třeba pneumatiky Matador, které jsou dostatečně osvědčené. Zakoupíte je na tomto linku.

Pro větší pohodlí a bezpečnost si všímejte také toho, v jakém stavu jsou takzvané silentbloky, které pomáhají tlumit chvění a hluk během jízdy.

-lod-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Výhody pojištění vozidla: Nejen povinné ručení se vyplatí

Výhody pojištění vozidla: Nejen povinné ručení se vyplatí

Ani zkušení řidiči nemají stoprocentní jistotu, že se jim nikdy nestane žádná dopravní nehoda. Mohou ji způsobit sami, stejně tak se ale účastníky dopravní nehody mohou velmi lehce stát nezaviněně. I proto je dobré myslet dopředu a udělat si kvalitní pojištění, které pokryje případné škody a vzniklé…

Levné vytápění skladů pomocí infrazářičů: Snižte náklady na provoz firmy

Levné vytápění skladů pomocí infrazářičů: Snižte náklady na provoz firmy

Větší firmy, které využívají různé velkokapacitní sklady, často řeší problém, jak efektivně vytápět tyto velké objekty. Musí zajistit ideální teplotní podmínky pro své zaměstnance, ale také pro zboží, které je zde případně skladováno. Vytápět velké místnosti typu průmyslových skladů obyčejnými radiá…

Havarijní pojištění: Pro koho se vyplatí?

Havarijní pojištění: Pro koho se vyplatí?

Havarijní pojištění je v České republice poměrně oblíbenou záležitostí a to především u nových vozů. Ovšem do kdy se havarijní pojištění vyplatí, kde si ho sjednat a na co si dát pozor?

Druhy pojištění, která se vyplatí zajistit

Druhy pojištění, která se vyplatí zajistit

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu produktů. Jaká pojištění jsou ale skutečně důležitá a měl by na jejich sjednání myslet každý z vás?Srovnání cen energií