verze pro tisk

Ústavní soud rozsekl spor mezi bankami a klienty: Jsou poplatky oprávněné?

15. duben 2014

Neustálý boj mezi klienty a bankami o absurdní poplatky pokračuje. Dočkal se poměrně překvapivého zvratu. Ústavní soud rozhodl v žalobě ve prospěch banky. Jak se situace dále vyvine?

Stížnosti na nesmyslné poplatky

Trendem se v současné době staly žaloby na bankovní instituty za různé absurdní poplatky. Převážně tam spadají poplatky za vedení úvěrových účtů. Někteří klienti, jež podali žalobu, vyhráli. To bohužel není případ klienty České spořitelny, jejíž stížnost se dostala až k Ústavnímu soudu.

Jednalo se o spor s Českou spořitelnou. Ta ovšem stejně jako všechny ostatní, i tento spor vyhrála. Což sama instituce komentuje tím, že vybírané poplatky nejsou nezákonné. Žalob na toto téma je opravdu hodně. Dá se ovšem předpokládat, že nyní budou stahovány.

Někteří nespokojení klienti se možná obrátí ještě výše, a to hned k Evropskému soudu pro lidská práva.

Jde to i bez poplatků

I když to na první pohled vypadá, že pro klienty bank z toho nic dobrého neplyne, tak si můžete být jisti, že banky činí různá opatření. Některé banky ruší poplatky a lákají klienty na úvěrové služby bez zbytečných poplatků. Jiné zase vyhlašují různé akce, které tyto poplatky klientům promíjí při splnění určitých podmínek.

Při uzavírání smluv s bankami buďte obezřetní a všechny poplatky si zjistěte dopředu, abyste poté nebyli nemile překvapeni. Při výběru zohledněte i to, že banky se navzájem předhánějí v tom, která vám nabídne výhodnější službu. Díky tomu můžete narazit na opravdu výhodné podmínky.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Nebankovní půjčky pro problémové klienty: Jaké výhody a úskalí přinášejí?

Nebankovní půjčky pro problémové klienty: Jaké výhody a úskalí přinášejí?

Pokud se ocitnete v prodlení se splácením úvěru, případně některý závazek neplníte dle smluvených podmínek, rázem se ocitnete v některé z registru dlužníků. Pak je pro vás mnohem obtížnější získat půjčku v bance. Právě banky totiž na tyto registry berou značný ohled. Jakmile při žádosti o úvěr zjist…

Rozdíl mezi půjčkou a úvěrem: Co je výhodnější

Rozdíl mezi půjčkou a úvěrem: Co je výhodnější

Půjčka a úvěr rozhodně nepatří mezi synonyma. Ani lidově známé „půjčka je od souseda, úvěr od banky" není přesnou definicí. Poradíme vám, zda zvolit půjčku nebo úvěr? Víme, co je jednodušší na sjednání a kde je větší bezpečí pro dlužníka. Půjčka

Půjčování peněz mezi známými vás může dostat do problémů

Půjčování peněz mezi známými vás může dostat do problémů

V dnešní době se novým trendem stávají půjčky mezi přáteli. Pokud se něčeho takového účastníte, tak vám to může pěkně zkomplikovat život. Na co si dát pozor, abyste nakonec za svou vstřícnost nebyli potrestáni?

Většina bank ruší poplatky za vedení úvěru: Zvýší se tím úrok?

Většina bank ruší poplatky za vedení úvěru: Zvýší se tím úrok?

Po několika vyhraných i prohraných soudech o poplatky za vedení úvěru nastane konečně změna. Většina bank tento poplatek zrušila. Víme, které banky to jsou a zda se zrušený poplatek promítne do úroku.







Srovnání cen energií