verze pro tisk

Vyšší zisky pro vaši společnost: Rozhodující je volba správné marketingové strategie

12. srpen 2013

Marně dumáte nad tím, proč se všem firmám ve vašem oboru daří a vy jen paběrkujete? Rozdíl bude nejspíše spočívat v tom, že jste si zvolili špatnou marketingovou strategii. Právě ta do značné míry ovlivňuje, zda firma bude úspěšná či nikoliv.

Reklama

Pokud se pouštíte do založení firmy v České republice, je dobré si hned na úvod stanovit jasné cíle a strategii, s níž půjdete na trh.

Pakliže si založíte společnost, aniž byste měli jasné plány, může vaše podnikatelská kariéra hodně rychle skončit naprostým fiaskem. Pak už by následoval jen krach nebo prodej firmy.

Marketingová strategie odhalí cílovou skupinu zákazníků

Mnoho firem v minulosti vstoupilo na trh, aniž by měly jasně zvolenou a řádně propracovanou marketingovou strategii. Právě marketingová strategie je tím, co předurčuje, zda vaše firma bude úspěšní. Bez ní jen těžko získáte potřebné množství obchodních partnerů, klientů a zákazníků.

Jak ale vytvořit úspěšnou strategii z hlediska marketingu? Především je potřeba se zaměřit na koncové zákazníky. Je dobré si nechat udělat průzkum trhu. Na základě něho totiž jasně identifikujete, na jaké zákazníky se orientovat.

Podrobný průzkum zamezí tomu, že své produkty a služby budete zbytečně nabízet někomu, kdo o ně vlastně vůbec nemá zájem, zkrátka není vaší cílovou skupinou.

Nebojte se nechat si ohledně marketingové strategie poradit od odborníků

Marketingovou strategii je nutné provádět systematicky a pravidelně tak, abyste byli neustále v obraze.

Rovněž není na škodu, když se při tvorbě strategie obrátíte na specialisty, kteří vám dokáží poradit s tím, nač je třeba se zaměřit.

Pomoc s marketingovou strategií nabízí kupříkladu reklamní agentura Kolovrátok, která v oblasti poradenství působí již od roku 1996. Více informací o její nabídce naleznete na portále kolovratok.sk.

-lod-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Ušetřete za elektřinu: Rostoucí ceny neznamenají vyšší účty

Ušetřete za elektřinu: Rostoucí ceny neznamenají vyšší účty

Rostoucí ceny energií lze zastavit pouze změnou dodavatele. Ovšem účet za elektřinu lze snížit, respektive stabilizovat i jinými způsoby. Podívejte se, jak na elektřině nejvíce ušetřit a neomezovat spotřebu.

Správná komunikace se zákazníky na Facebooku

Správná komunikace se zákazníky na Facebooku

Mnoho lidí používá ke své komunikaci Facebook. Své o tom vědí také podnikatelé a je skoro hřích nevytvořit vaší firmě či obchodu stránku na Facebooku. Proč? Lidé tam rádi sledují novinky a příspěvky, které vkládáte.

Home Credit: Půjčka online se zajímavými podmínkami

Home Credit: Půjčka online se zajímavými podmínkami

Půjčky online dnes poskytuje celá řada nebankovních společností. Zorientovat se v nabídce tak není jednoduché. Vždy je ale lepší vsadit na osvědčenou společnost, nežli zkoušet firmy, které v tuzemsku nemají tak dobré zázemí a dlouholeté zkušenosti. Mnoho spokojených zákazníků má již dlouhá léta Home…

Představuje půjčka bez registru dobrou volbu právě pro vás?

Představuje půjčka bez registru dobrou volbu právě pro vás?

Řešíte v současné chvíli dilema, kde si zařídit co nejvýhodnější úvěr? Půjčka bez registru od společnosti AsisTeam s.r.o. patří do rodiny produktů označovaných jako nebankovní úvěry a půjčky. Tato zavedená společnost vám nabídne zcela transparentní podmínky všech jimi nabízených finančních produktů.Srovnání cen energií