verze pro tisk

Ždímání klientů na poplatcích nebo kvalitní služby? Absurdní poplatky u zpětného úvěru nehledejte.

26. srpen 2013

Takové auto na splátky (tedy konkrétně jeden luxusní Suberb na splátky), může být někdy větší drama, než český detektivní film s Rudolfem Hrušínským. Posuďte sami.

Reklama

Klidný letní den, pátek, horko k nevydržení a zvoní telefon. Na druhém konci velice příjemná paní s otázkou, zda se dovolala správně na zpětný úvěr.

Koupila si totiž před třemi lety do firmy nového Superba v plné výbavě a doslechla se, že si může vzít i po letech svoje auto na splátky a tím získá hotovost potřebnou k rozjezdu nového projektu.

Nic neobvyklého, takže se rozběhl celý proces od výběru leasingové společnosti, nastavení kalkulace a shromáždění podkladů ke schválení. A teprve po schválení nabral náš případ ty správné obrátky.

Auto na splátky i o víkendu

Klientka byla totiž z jižní moravy a peníze jaksi potřebovala nejdéle v pondělí. Jak dát tedy dohromady prohlídku vozidla pracovníkem centrály, podpis smlouvy a výplatu peněz, před nadcházejícím víkendem? Po pár telefonátech bylo jasno.

Pracovník centrály jede totiž do Brna na třídenní seminář a nemá nic proti tomu, spojit příjemné s užitečným. Klientka přiveze auto k prohlídce, podepíše smlouvu na zpětný úvěr přímo v Brně a my v pondělí zařídíme výplatu peněz složením přímo na účet její banky.

Paráda, říkám si v pondělí ráno po telefonátu s paní, která chválila naší rychlost a pružnost. Zajedu do banky, složím peníze, klientka je hned uvidí a hotovo.

Spokojený zákazník s dobrou referencí na auto na splátky. Bohužel nic takového. Pobočka byla zrušena cca před pěti lety.

Volám tedy kancelář s prosbou nalezení jiné pobočky a jsem ohromen. Nejbližší je v Praze. No nevadí, složím tedy peníze v jakékoliv nejbližší bance a ta je pošle na účet klientky.

Slyším pouze” tuto službu pane, neposkytujeme. Konkurence možná ano, ale s vysokým poplatkem”. Jedu tedy do oné konkurenční banky, jejíž jsem shodou okolností klientem a přemítám o poplatku.

Normální je padesát, sedmdesát korun, za svou nevědomost tedy zaplatím tak sto, maximálně sto padesát korun.

U pokladny s úsměvem vyslovím přání, dám peníze a příkaz do šuplete, pokladní je převezme a taktéž s úsměvem odpoví “sedm tisíc dvě stě korun, prosím”.

Pohotově odpovím “ne slečno, v obálce je tři sta šedesát tisíc korun”, jenomže slečna se jaksi nedá a s udivujícím výrazem, že jsem to jaksi ještě nepochopil, povídá “ ano pane, obě částky jsou v pořádku. Za převod této částky na účet vedený u jiné banky, Vám bude naúčtován poplatek sedm tisíc dvě stě korun, tedy dvě procenta”.

Nechci půjčit milión, jen odeslat peníze!

S výrazem idiota, kterému to všechno až teď do sebe zapadlo, hledám pomoc kolem sebe a hlavně vhodnou a přiměřenou reakci. “Jakže slečno? Skoro polovinu Vašeho platu, mám dát za jednu transakci trvající půl minuty? Jakékoli jiné řešení, bude levnější než tohle. Děkuji pěkně”. Vzpamatovávám se ještě v autě na parkovišti.

Reálný příběh zpětného úvěru ještě neskončil. Následovala nejlevnější a nejrychlejší varianta, kterou byl odjezd do Prahy, složení peněz v bance klientky (asi jediné pobočky v Čechách) a návrat zpět. 80 kilometrů cesta, 69,- Kč poplatek a tři hodiny času.

A proč to vlastně celé popisuji? Jednak je to podle mého názoru zajímavý příběh, jak si jde vzít vlastní auto na splátky, ale hlavně se chci s Vámi podělit o další absurdní bankovní poplatek (lépe řečeno jeho výši), pokud by jste snad někdy měli pocit, že leasing nebo úvěr na auto je drahý.

Komerční sdělení

-zel-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Většina bank ruší poplatky za vedení úvěru: Zvýší se tím úrok?

Většina bank ruší poplatky za vedení úvěru: Zvýší se tím úrok?

Po několika vyhraných i prohraných soudech o poplatky za vedení úvěru nastane konečně změna. Většina bank tento poplatek zrušila. Víme, které banky to jsou a zda se zrušený poplatek promítne do úroku.

Kouzelná půjčka? Pozor na poplatky a úroky

Kouzelná půjčka? Pozor na poplatky a úroky

Potřebujete přilepšit několika stovkami navíc? Chybí vám pár korun do výplaty? Pak se určitě jako mnoho dalších lidí rozhlížíte po rychlých a dostupných půjčkách. Jednou z nich je v posledních dnech oblíbená Kouzelná půjčka. Zní to krásně, ale pozor. Pokud si dobře nepřečtete podmínky, nemusí být ni…

Finanční služby mBank: Jaké produkty banka nabízí

Finanční služby mBank: Jaké produkty banka nabízí

Jednou z oblíbených tuzemských bank, kterou v současné době využívají desítky tisíc lidí, je mBank. Tento bankovní ústav svým klientům přináší řadu služeb a produktů. Nejvýznamnější z nich si představíme v tomto článku.

GE Money Bank – osobní bankovní produkty a služby, které nabízí

GE Money Bank – osobní bankovní produkty a služby, které nabízí

GE Money Bank je bankou, která se řadí mezi moderní instituce. Orientuje se především na „obyčejné“ lidi, kterým nabízí celou řadu zajímavých produktů a služeb. Abyste měli lepší představu, představím vám několik z nich.Srovnání cen energií