verze pro tisk

Zrušení slevy na dani pro OSVČ uplatňující paušální výdaje

15. květen 2014

Babiš přišel s návrhem zrušení slevy na dani pro OSVČ s paušálními výdaji. Již od příštího roku by tito podnikatelé měli zaplatit na daních mnohem víc. Současná hodnota slevy na dani je 24 840 Kč na rok.

Živnostníci budou tratit tisíce

Místo slevy na dani Babiš navrhuje, aby se začala využívat sleva na dítě a vyživovanou manželku. Ta se ovšem nemůže vyrovnat výši slevy na dani, takže by došlo ke zvýšení daní.

Zrušení slevy na dani by vedlo k navýšení státního rozpočtu. Mohlo by ovšem ztížit situaci drobnějším podnikatelům, ktěří s touto slevou počítají.

Na Babišovu stranu se přidal Bohuslav Sobotka za ČSSD. Strany jako ODS, KDU-ČSL a KSČM jsou proti tomuto návrhu a sami si myslí, že tento krok by poškodil malé podnikatele, kteří by mohli být donuceni s podnikáním skončit. Takových živnostníků je opravdu hodně, takže by se to dotklo poměrně velkého vzorku lidí.

Sleva na dítě a vyživovanou manželku

Jak už jsme zmínili, problém budou mít hlavně menší živnostníci. A ty nezachrání ani sleva na dítě či vyživovanou manželku. Pokud by se to mělo vyplatit, musíte mít alespoň dvě nezaopatřené děti nebo jedno takové dítě a manželku, která ročně nepřinese domů více než 68 000 Kč.

Na zrušení slevy na dani by tedy tratili mladí lidé, kteří ještě děti nemají, ale vrhli se do podnikání. Dále by se to nevyplatilo ani těm, kteří už mají děti odrostlé a ty si žijí svůj život.

Zatím to vypadá tak, že více živnostíků bude tratit místo toho, aby se jim pomohlo. Návrh novely zákona o daních z příjmu se bude projednávat a živnostníci mohou jen doufat, že v podobě, v jaké je nyní, neprojde. Jak to všechno dopadne, ukáže čas.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Sleva na dani pro pracující důchodce již v roce 2015

Sleva na dani pro pracující důchodce již v roce 2015

Dle nového návrhu měla být pracujícím důchodcům vrácena sleva na dani. Novela zákona o daních z příjmu, kterou připravila ODS, se nedočkala ohlasu a byla zamítnuta vládou Bohuslava Sobotky.

OSVČ a daňové přiznání 2013: Kdo a co se musí přiznat?

OSVČ a daňové přiznání 2013: Kdo a co se musí přiznat?

Březen 2013 se blíží a růžový formulář opět čeká. Ovšem víte, pro koho přesně je daň z příjmu fyzických osob určena a co vše by se mělo danit? Vyhněte se problémům, vyplňte daňové přiznání svépomocí a přiznejte i malé částky.

Jak získat dotaci od pracovního úřadu pro začínající OSVČ

Jak získat dotaci od pracovního úřadu pro začínající OSVČ

Jste nezaměstnaní? Končí vám podpora v nezaměstnanosti a vy stále nemáte místo? Přemýšlíte, že byste začali s podnikáním, ale chybí vám finanční prostředky na nákup vybavení? Požádejte o ně vᚠúřad práce. Existuje služba, která začínající podnikatele finančně podpoří. A že není těžké ji získat jsme…

Pojistěte se proti zrušení zájezdu

Pojistěte se proti zrušení zájezdu

Koupili jste si zájezd od cestovní kanceláře a těšíte se na dovolenou. Pomalu nakupujete, plánujete, balíte. A najednou bum. Pár dní před odletem vyhlásí cestovní kancelář úpadek. Kromě zničené dovolené vás pak trápí to, jestli a kdy dostanete své peníze zpět. Nečekejte na pojišovnu CK, a krach ces…Srovnání cen energií