verze pro tisk

Banky lákají na nízké úrokové sazby hypoték: Jaká je skutečnost

25. březen 2014

Většina bankovních institucí nabízí úrokové sazby kolem tří procent. Některé ovšem lákají potenciální klienty na mnohem menší hodnoty, na ty ovšem dosáhne málokdo, a tak nakonec stejně skončíte u vyšších čísel.

Jak vybrat hypotéku s nejnižší úrokovou sazbou?

Hypotéku potřebuje většina lidí, aby si zajistila bydlení. Sami klienti bank mají takovou zkušenost, že oběhnou hned několik různých společností, aby našli hypotéku, která jim bude nejvíce vyhovovat. Internetové nabídky a letáky se ovšem od skutečnosti liší.

Banky posuzují každého klienta individuálně a výše úrokové sazby se odvíjí hned od několika předpokladů. Tím zásadním je samozřejmě schopnost klienta splácet půjčené peníze. Dále záleží, na jak dlouho a jak velký finanční obnos potřebujete. Při porovnávání jednotlivých informací je důlěžitým mezníkem také výše zatížení nemovitosti hypotečním úvěrem.

Úrokovou sazbu můžete často o něco málo snížit tak, že si u stejné banky vyberete i jiné produkty, které budete pravidelně využívat. Nejčastěji si takto lze zřídit běžný či spořicí účet. Předem si zkontrolujte, že jsou pro vás tyto služby výhodné.

Jak to vypadá v praxi?

Ve skutečnosti mají šanci na tyto nejnižší úrokové sazby dosáhnout lidé, kteří přichází s již hotovou hypotékou a chtějí pouze její refinancování.

Trochu riskantní možností může být hypotéka s plovoucí úrokovou sazbou, ta se pochopitelně často mění a může dosáhnout nízkých hodnot.

Běžná rodina však bude mít problém na inzerovanou úrokovou sazbu dosáhnout. Těžko se píše, jaká banka nabízí nejvýhodnější podmínky, když to funguje tímto způsobem. Nelze totiž jednoznačně říci, že tuto úrokovou sazbu dostanete. V každém případě je nejlepším řešením oběhat si banky a zjistit aktuální podmínky, které se budou týkat přímo vás.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Banky lákají na nízké úrokové sazby hypoték: Jaká je skutečnost

Banky lákají na nízké úrokové sazby hypoték: Jaká je skutečnost

Většina bankovních institucí nabízí úrokové sazby kolem tří procent. Některé ovšem lákají potenciální klienty na mnohem menší hodnoty, na ty ovšem dosáhne málokdo a tak nakonec stejně skončíte u vyšších čísel.

Úrokové sazby hypoték na absolutním minimu: Využijte hypotéky nyní, levnější nebude

Úrokové sazby hypoték na absolutním minimu: Využijte hypotéky nyní, levnější nebude

Hypotéka je nejběžnějším financováním bydlení. V současné době je nejlevnější ve své historii. Jak na hypotéce zaplatit co nejméně nebo jak si snížit splátky současné hypotéky? Půjčte si peníze na bydlení levně.

Jaká rizika kryje povinné ručení?

Jaká rizika kryje povinné ručení?

Že je povinné ručení zákonem dané, to ví každý řidič nebo provozovatel vozidla. Prostě si ho při koupi vozidla zřídí a po ničem dalším mnohdy nepátrá. Víte ale, na co všechno se povinné ručení vztahuje a na co nikoli? Jak rizika kryje povinné ručení? Proč si ho vlastně musíme pořídit?

Banky snižují úroky na spořících účtech

Banky snižují úroky na spořících účtech

Každá banka se snaží nalákat své klienty na vysoké zhodnocení na spořící účtech. Na předních příčkách na tomto žebříčku se drží Air Bank, Equa bank a Wüstenrot hypoteční banka a UniCredit Bank. Umístění bank zůstane více méně stejné, ale sníží se hodSrovnání cen energií