verze pro tisk

Družtevní byt lze financovat i hypotékou

4. leden 2012

Po měsících hledání jste se konečně zamilovali do toho pravého bytu a s nadšením chcete realitní kanceláři kývnout na koupi. Ale ouha, byt není v osobním vlastnictví. A vy tolik peněz naspořeno nemáte. Než od koupě upustíte, seznamte se s nabídkou bank. Dnes je totiž možné získat i na družstevní byt hypotéku.

Reklama

Je možný převod do osobního vlastnictví?

Hypotékou je možné financovat družstevní byt v případě, že je možné ho v budoucnu převést do osobního vlastnictví. Tento převod se ale musí uskutečnit do roka od podepsání úvěrové smlouvy. Některé banky požadují na první rok ručitele, jiným ale stačí čestné prohlášení o tom, že byt v budoucnu použijete jako zástavu. Mnoho družstevních bytů má již téměř splacenou akontaci, takže jejich převodu nic nebrání.

Vlastníte jinou nemovitost?

V případě, že byt není možné do osobního vlastnictví převést, existuje druhá varianta. Hypotéku na družstevní byt je možno získat, vlastníte-li jinou nemovitost. Tu pak dáte do zástavy místo kupovaného družstevního bytu. Pozor ale na odhad. V případě, že zastavujete jinou než pořizovanou nemovitost, banku bude zajímat její odhadní cena. Takže pokud váš nový byt stojí 2 miliony, a vy vlastníte garsonku o hodnotě 1 milion, může vám banka nabídnout sice 100% hypotéku, ale do výše hodnoty pouze té garsonky.

Stavební spoření

Ani jedna z těchto variant pro vás není z nějakých důvodů přijatelná? Nemáte šanci hypotéku na družstevní byt získat? Ještě zkuste navštívit stavební spořitelny. I pokud máte spoření už několik let „mrtvé“ – nespoříte a jen na něm peníze leží, neznamená to, že nemůžete získat překlenovací nebo běžný úvěr. Pokud byste ani tak na družstevní byt nedosáhli, stavebních spoření se dá nakombinovat do úvěru několik, a můžete využít i ručitelů.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Družtevní byt lze financovat i hypotékou

Družtevní byt lze financovat i hypotékou

Po měsících hledání jste se konečně zamilovali do toho pravého bytu a s nadšením chcete realitní kanceláři kývnout na koupi. Ale ouha, byt není v osobním vlastnictví. A vy tolik peněz naspořeno nemáte. Než od koupě upustíte, seznamte se s nabídkou bank. Dnes je totiž možné získat i na družstevní byt…

Jak prodat dům s hypotékou?

Jak prodat dům s hypotékou?

Koupili jste si dům, ale nyní potřebujete větší nebo v jiné lokalitě? Potřebujete dům prodat, ale máte na něj hypotéku? Dnes se již nejedná o žádný velký problém, prodejů domů zatížených hypotékou přibývá a do těchto statistik se můžete zapojit i vy.

Jak prodat nemovitost s hypotékou

Jak prodat nemovitost s hypotékou

Pořídili jste si před lety vlastní bydlení na hypotéku jako tisíce dalších lidí. Jenže přišla situace, kdy je nutné byt nebo dům prodat. Obáváte se, jestli je možné vůbec prodat nemovitost zatíženou hypotékou? Jde to. Pojďme se podívat, jak na to.

Konsolidujte úvěry na bydlení s IQ Hypotékou Multi

Konsolidujte úvěry na bydlení s IQ Hypotékou Multi

Vzali jste si hypoteční úvěr na pořízení bytu nebo domu? A potom úvěr ze stavebního spoření na rekonstrukci nebo zařizování? Máte prostě více hypoték, překlenovacích či řádných půjček od stavebních spořitelen? Platíte zbytečné poplatky za vedení úvěrových účtů? Pak všechny vaše závazky sjednoťte. Vy…Srovnání cen energií