verze pro tisk

Financujeme pozemek s Hypoteční bankou

8. listopad 2011

Sníte o vlastní novostavbě? Zatím ale teprve pokukujete po vhodné parcele? Pak už jste si určitě položili otázku, jak vlastně pozemek financovat. Hypoteční banka nabízí několik možností, které můžete volit sobě na míru. V současnosti je navíc vhodná doba pro koupi nemovitosti.

Reklama

Předhypoteční úvěr

Bude-li váš pozemek stát alespoň 200 000 korun, pak můžete využít předhypoteční úvěr Hypoteční banky. O co se vlastně jedná? Jde o půjčku na nemovitost, na kterou v současné době není možné dát zástavní právo, a tudíž ji nemůžete financovat běžnou hypotékou. Víte ale, že v řádu několika měsíců bude možné nemovitost zastavit.

Splatnost předhypotečního úvěru je jeden rok. Po celou tu dobu platíte předem stanovenou úrokovou sazbu. Ta je samozřejmě o něco vyšší, než u běžné hypotéky. Půjčit si můžete až 5 milionů korun. Během roku splácíte pouze úroky, a předhypoteční úvěr je na konci refinancován hypotékou. Společné sjednání hypotéky je podmínkou pro využití předhypotečního úvěru.

Běžná hypotéka

Klasickým příkladem, jak financovat pozemek, je hypotéka do výše 70 nebo 85% odhadní ceny nemovitosti. Také je to produkt, na který lidé dosáhnou i v době ekonomické krize. Hypoteční banka ji nabízí od 300 000 korun, maximální výše je omezena pouze vaší schopností splácet. Doba splatnosti je od 5 do 40 let. Standardně ručíte parcelou, nebo jinou nemovitostí, kterou máte ve vlastnictví.

Hypotéka do 100% odhadní ceny

Chybí vám naspořené prostředky k tomu, abyste získali běžný hypoteční úvěr? Nezoufejte a informujte se o podmínkách stoprocentní hypotéky. Banky vás jako klienta budou sice posuzovat přísněji, ale nic není ztraceno. Podmínkou k získání hypotéky do 100% odhadní ceny, je uzavření životního pojištění na celou částku úvěru. Pojištění můžete mít od jakéhokoli pojišťovacího nebo bankovního ústavu.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Financujeme pozemek s Hypoteční bankou

Financujeme pozemek s Hypoteční bankou

Sníte o vlastní novostavbě? Zatím ale teprve pokukujete po vhodné parcele? Pak už jste si určitě položili otázku, jak vlastně pozemek financovat. Hypoteční banka nabízí několik možností, které můžete volit sobě na míru.

Jak na hypotéku? Změny v hypotečních úvěrech pro rok 2014

Jak na hypotéku? Změny v hypotečních úvěrech pro rok 2014

Za méně než půl roku bude platný nový občanský zákoník, který představuje závratné změny v mnoha oborech. Nevyhne se ani oblasti hypotečních úvěrů. Nejzásadnější je změna chápání staveb, které se od roku 2014 stanou součástí pozemků, na kterých stojí, a nebudou se nadále zapisovat samostatně do …

Jak na daň z nemovitosti v roce 2013: Důležité termíny a postupy

Jak na daň z nemovitosti v roce 2013: Důležité termíny a postupy

Daň z nemovitosti musí být podána do 31. ledna. Právě nyní je ten nejvyšší čas informovat se o všech novinkách a vyplnění přiznání k dani z nemovitosti. Na poplatníky je přichystána jedna velká změna, která omezí byrokracii.

Žadatelé o hypotéky stále mohou využít příznivé situace na trhu

Žadatelé o hypotéky stále mohou využít příznivé situace na trhu

Pakliže uvažujete o sjednání hypotéky na financování nového bydlení či rekonstrukci stávajícího domu nebo bytu, pak právě nyní je ideální doba. Hypotéka se v současné době vyplatí kvůli několika zásadním důvodům.Srovnání cen energií