verze pro tisk

Hypotéka pro absolventy

19. únor 2012

Většina z nás se po dosažení plnoletosti těší na to, až opustí svůj pokoj u rodičů a přestěhuje se do vlastního. Jenže kde na bydlení v dnešní době vzít? Máte čerstvě po studiích, jste v prvním zaměstnání a už se opravdu chcete odstěhovat? Ale vyhazovat peníze za pronájem se vám také nechce? Bojíte se, že hypotéku vám ale žádná banka nedá, protože zatím nemáte dostatečný příjem? Pak se zkuste zeptat v Hypoteční bance. Nabízí speciální hypotéku právě pro absolventy.

Reklama

Pro koho je hypotéka určena

Tento druh hypotéky je určen mladým absolventům vysokých (nebo středních) škol do 30 let věku, kteří jsou na počátku své kariéry. Dále ji může využít mladá rodina, z níž jeden její člen je na mateřské (rodičovské) dovolené a v budoucnu plánuje návrat do zaměstnání. Určena je na nákup nemovitosti.

Jak hypotéka pro absolventy funguje

Principem této hypotéky je progresivní splácení. To znamená, že si v počátcích nastavíte takovou splátku, kterou si vzhledem k příjmům můžete dovolit. Jakmile se váš příjem zvýší, splátky si jednoduše také navýšíte. Nemusíte se tedy bát, že byste na vyšší úvěr hned nedosáhli. Fixace úrokové sazby je stejná jako u běžných hypoték. Klient si může zvolit z 3, 5, 10, 15, 20, 25 lety. Tuto hypotéku můžete splácet 20-25 let.

Výše úvěru a volitelné parametry

To, jak vysokou hypotéku skutečně dostanete, budou samozřejmě ovlivňovat vaše současné příjmy. Byť máte do budoucna vidinu zvýšení platu, základní splátku musíte být schopni splácet už teď. Úvěr můžete čerpat v rozmezí od 300 tisíc do 5 milionů. Hypotéku pro absolventy získáte do 85% zástavní hodnoty nemovitosti.

K základním parametrům si můžete zvolit mnoho doplňujících. Chcete-li mít vyřízení bez poplatků, je možné tento poplatek rozpustit do úrokové sazby. Tím se ještě více sníží prvotní náklady. Samozřejmostí je možnost zřídit si pojištění proti neschopnosti splácet.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Hypotéka pro absolventy

Hypotéka pro absolventy

Většina z nás se po dosažení plnoletosti těší na to, až opustí svůj pokoj u rodičů a přestěhuje se do vlastního. Jenže kde na bydlení v dnešní době vzít? Máte čerstvě po studiích, jste v prvním zaměstnání a už se opravdu chcete odstěhovat? Ale vyhazovat peníze za pronájem se vám také nechce? Bojíte …

Americká hypotéka nejen na bydlení

Americká hypotéka nejen na bydlení

Hypoteční úvěry patří podle statistik mezi nejrozšířenější půjčky vůbec. Pořídit si bydlení na úvěr je zejména mezi mladší generací téměř pravidlem. Tyto splátky nás zatěžují leckdy i na několik desítek let. Finanční ústavy neustále své portfolio hypoték rozšiřují. Pojem americká hypotéka se objevil…

GE Money Bank: Úsporná hypotéka

GE Money Bank: Úsporná hypotéka

Hypotéky pomáhají většinou mladým lidem plnit jejich sny o vlastním bydlení. Málokdo si vystačí se svými úsporami, a proto si musí vzít úvěr. Klasická hypotéka je v nabídce většiny bank v České republice. My si představíme Úspornou hypotéku od GE.

Lehká hypotéka od mBank

Lehká hypotéka od mBank

Rozhlížíte se po té správné bance, u které si vezmete hypotéku? Chcete co nejvýhodnější úrokovou sazbu, ale také co nejlevnější ostatní náklady? Je to pochopitelné. Hypotéka zatíží rodinný rozpočet na mnoho let, a to nejen ve splátkách. Na ostatních poplatcích můžete mnoho ušetřit. Prostudujte si na…Srovnání cen energií